Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın son meclis toplantısının konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu oldu. Toçoğlu, ulaşımdan Sapanca Gölüne kadar her türlü konuda açıklamada bulundu.

Zeki Toçoğlu, sorunlardan kaçmadıklarını ve sorunları çözme noktasında kararlı olduklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Biz hiçbir sorundan kaçmıyoruz. Sorularımızı inşallah çözüme kavuşturacağız. Onun için bu makamlardayız.” dedi.

Raylı sistem hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Raylı sistem üzerinde çalışıyoruz. Sonuçları kamuoyuna açıklayacağız. Eğer makul sonuç çıkarsa yaparız, makul bir sonuç çıkmazsa raylı sistem yapmayız. Bakın bizim Ulaştırma Bakanlığı’na teklifimiz oldu. Teklifimiz şudur: Yeni terminalin altını Ulaştırma Bakanlığı’na devredelim. Tren garını buraya taşıyalım, burayı peron haline getirelim. Biz de raybuslarla yolcuları buraya taşıyalım dedik. Yani şehir tramvayı kuralım dedik. Bu konu üzerinde çalışıyoruz, belli bir noktaya getirdik. Sayın bakanımız bu konuda inşallah destek verir ve olumlu sonuç alırız” dedi.

Su için baraj konusunun önemine de değinen Başkan Toçoğlu,  En önemli çalışma baraj. Şehrimize büyük katkısı olacak Akçay Barajı’nın kredisi tamam. İnşallah yakında ihaleye çıkıp bu barajı tamamlamayı hedefliyoruz. dedi.

1218 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle