Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2015 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya, Siyaset

TÜRKİYE’NİN 2’NCİÇAĞRI MERKEZİ SAKARYA’DA

134831886Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “ Alo 183 ve 144” danışma hattı merkezini Sakarya’da açacak. Bakan Ayşenur İslam’ın talimatıyla gerçekleşen çalışmalar son aşamaya gelirken merkezin Yenikent Bölgesi’nde kurulacağı bildirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ın bakanlığı sürecinde Sakarya’yla ilgili çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Bakanlık çalışmaları dışında birçok alanda Sakarya’ya hizmet kazandıran Bakan Ayşenur İslam, Aile Sosyal Destek Projesi’nde Sakarya’nın pilot bölge seçilmesinin ardından şimdi de Çağrı Merkezi’ni Sakarya’ya kazandırıyor.

GÜÇLÜ EKİP

Uzun bir zaman bakansız kalan Sakarya, Ayşenur İslam’ın bakanlığı ve yardımcısını da Çiğdem Erdoğan Atabek olarak Sakarya’dan seçmesiyle birlikte güçlü bir yapı oluşturdu. İkili, bakanlık çalışmalarının yanı sıra diğer bakanlıklarla ilgili konularda da Sakarya’ya öncelikler kazandırmayı başardı. Bakan Yardımcılığı’ndan istifa ederek AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olan Çiğdem Erdoğan Atabek, Çağrı Merkezi’nin Bakan Ayşenur İslam’ın katılımıyla yakın bir zamanda faaliyete geçeceğini müjdeledi.

BAŞVURULAR SAKARYA’DAN DA KARŞILIK BULACAK

Çiğdem Erdoğan Atabek: “ Alo 183 hattı üzerinden engelli, istismara uğrayan veya uğrama riski taşıyan, desteğe gereksinimi olan kadınlara, çocuklara ve yaşlılara, şehit yakınları ile gazilerimize danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunulacaktır. ” dedi. Alo 144 Sosyal Yardım Hattı üzerinden ise maddi durumu yeterli olmayan vatandaşların soru, şikayet ve önerileri karşılanacak. Çağrı merkezine başvuran mağdurlara psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmanın yanında; gereksinim duydukları hizmet türüne en kısa zamanda ulaşmaları konusunda da yardım edilecek.

YENİ YERLEŞİM BÖLGESİ’NDE

Türkiye’ye hitap edecek Çağrı Merkezi’nin yeriyle ilgili de bilgi veren Atabek, yer tespiti konusunda da Bakan Ayşenur İslam’ın Yeni Yerleşim Bölgesi’ni tercih ettiğini belirtti. Bölgenin cazibesini arttırıcı bir düşünceyle hareket edildiğini söyleyen Atabek, merkezin Yeni Yerleşim Bölgesi başta olmak üzere Sakarya’ya hayırlı olmasını diledi.

1832 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle