Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mayıs 2012 | Manşet, Sakarya, Spor

Sakaryaspor için güçler birleşiyor mu?

Sakaryaspor’un kurtuluşu için yeni bir startın verildiği ifade edildi. Dün öğleden sonra Rüstemler’de bir araya gelen kurmayların, Sakaryaspor’un geleceğini masaya yatırdıkları söylendi.

Önce Emniyet

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Emniyet Müdürlüğü’ndeki  toplantının ardından birlikte Rüstemler Tesisleri’ne geçtikleri  arada yemek yedikten sonra ayrıldıkları, ancak kendilerini tesislerde bekleyenlerin daha sonra toplantıya girdikleri söylendi.

Çok özel

Rüstemler’e giden Şansal Büyüka, SATSO eski Başkanı Akgün Altuğ, Erdinç Şehit, Muammer Güneş, Davut Dişli, Şaban Dişli, Metin Dirim, Hasan Hüseyin Aktürk ve Yılmaz Vural’ın, Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’un ayrılmasından sonra özel toplantı yaptıkları ve toplantıların bundan sonraki günlerde de devam edeceği söylendi.

Görüştüler

Sakaryaspor’un kurtuluşu için güçlü bir liste çalışması yapıldığı ve şehrin önde gelen isimlerinden bazılarının dünkü toplantıda bir araya geldikleri, toplantı esnasında Hakan Şükür ile görüştükleri ve Şükür’ün de “Ben taşın altına elimi koyarım” dediği öğrenildi. Toplantıda pazartesi günü yapılacak genel kurula kadar güçlü bir liste üzerinde çalışma yapılması kararı alındığı ifade edildi.

Süre verin

Dün yapılan toplantıda, daha çok Davut Dişli ve SATSO eski Başkanı Akgün Altuğ üzerinde durulduğu, Dişli’nin “Bana bir yıl süre verin daha sonra alıp Sakaryaspor’u uçurayım” dediği, Akgün Altuğ’un  da Sakaryapor meselesinde  arkadaşlarından farklı düşünmediğini ve her türlü desteği verebileceğini söylediği ifade edildi. Yapılan görüşmenin içeriği gizli tutulurken, yeni oluşumun pazartesi gününe kadar netleşebileceği ifade edildi.

Sakaryaspor’da başkanlık için herkes O’nu işaret ediyor

Pazartesi günü yapılacak olağan genel kurul için düğmeye basıldı. Güçlü bir liste oluşumu için üst üste toplantılar yapılıyor.

Hafta içinde Rüstemler Tesisleri’nde yapılan özel toplantının içeriği netleşmeye başladı. Yapılan görüşmelerde yönetim konusunda sıkıntı olmadığı, ancak başkan konusunda sorun olduğu belirtildi.
Sakaryaspor’u düştüğü durmdan kurtarmak için güç birliğiile ilgili adımlar atılıyor. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, TFF eski yöneticisi ve işadamı Davut Dişli ve SATSO başkanı Mahmut Kösemusul’un da yer aldığı özel toplantıda başkanın kim olacağı üzerinde durulduğu belirtiliyor.
Toplantda tüm dikkatler SATSO eski başkanıAkgün Altuğ’un üzerinde olduğu güçlü bir yönetime başkanlık etmesi istendiği konuşuluyor.
Akgün Altuğ’un başkan adayı olması halinde liste oluşumunda hiçbir sorun olmayacağı, Şansal Büyüka, Davut Dişli’nin yanı sıra toplantıya katılanların tamamının listede yer alacağını söyledikleri, toplantıya telefonla katılan Fi-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan’ın da güçlü yönetim oluşması halinde maddi gücü ile Sakaryaspor’un yanında yer alacağını söylediği ifade edildi.
Tüm ısrarlara rağmen,Akgün Altuğ’un başkanlık teklifini kabul etmediği ve bunun üzerine farklı isimler üzerinde durulmaya başlandığı söylendi.
Pazartesi gününe kadar güçlü bir yönetim oluşturmak için çalışmalara hız verilirken,yeni oluşacak yönetimin öncelikli tek hedefinin transferi açmak olacağı ifade edildi. Yeni oluşum için son olarak heyetin Sapanca Güral Otel’de bir araya geldiği konuşuluyor.
Yönetim konusunda hiç bir sıkıntı yaşanmazken başkanlık konusunda Akgün Altuğ’un ikna edilmeye çalışıldığı olmadığı takdirde gözlerin Davut Dişli’ye çevrildiği de konuşulanlar arasında…
Öte yandan Davut Dişli’nin Fenerbahçe yönetimine de girmek gibi bir durumu olduğundan bu sezon başkanlık yapmak istemediği belirtiliyor.
pazartesi gününe kadar yönetimin şekilleneceği Akgün Altuğ’a başkanlık konusunda ısrarın süreceği gelen bilgiler arasında…

KAYNAK:Sakaryayenigün

2366 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle