Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2019 | Alt Haberler, Manşet, Sakarya, Spor, üst Haberler

Bu kadar zorluğa rağmen, Helal Size Çoçuklar

Berabere ayrıldık

Diyarbakır’da 90 dakika boyunca büyük bir saldırıya ve küfre maruz kalan yeşil siyahlı ekibimiz sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı.

Sakaryaspor, TFF 2.Lig’in 24’ncü haftasında Amed Sportif Faaliyetler ile Diyarbakır Stadı’nda karşı karşıya geldi. Sahaya ısınmak için çıkan Sakaryaspor’a Amedli futbolcular saldırdı. Yaşanan olaylarda Serkan Odabaşoğlu ile Amedspor’dan Muhlis İstemi kırmızı kart gördü. Serkan’ın yerine Tevfik Köse kadroya dahil oldu.

Oyun içinde de gerek futbolcuların gerekse hakemin yersiz ve taraflı kararları nedeniyle adeta kıyım gibi bir maç oldu. Gece Amedspor taraftarlarının, Sakaryaspor oyuncularının kaldığı otelin yakınlarında konvoy ve meşale eşliğinde ‘Size uyku haram’ sloganları atıp oyuncuları uykusuz bıraktılar. Sahada ise 90 dakika boyunca Amedspor taraftarları küfürler eden Amedspor taraftarları maç bitiminde ise küfürler ve ıslıklar eşliğinde futbolcularımızın üzerine pet şişe, çakmak gibi yabancı madde yağdırdılar. Tüm bu zorluklara rağmen yeşil siyahlı ekibimiz karşılaşmadan 1-1’lik beraberlikle ayrıldı.

AMEDPOSPOR: 1
SAKARYASPOR: 1

Dk.89 Amedspor’dan Burak Taşdemir sarı kart gördü
Dk.85 Berk İsmail çıkıyor yerine İlyas Çakmak giriyor
Dk.82 Amedspor’dan Nezir Özer çıkıyor yerine Ercan Çapar giriyor
Dk.78 Tevfik Köse çıkıyor yerine Umut Sözen oyuna giriyor
Dk.75 Savaş Tağa sarı kart gördü
Dk.55 GOL! Amedspor’dan Furkan Yaman penaltı golüyle durumu eşitledi. 1-1
Dk.32 Zahit sarı kart gördü
Dk.27 Ferit çıktı yerine Hacı Ömer oyuna girdi
Dk.13 Dilaver sarı kart gördü
Dk.12 GOOOLLLL!!! Dilaver topu ağlara gönderdi.0-1
Dk.11 Amespor’dan Ömer sarı kart gördü
Dk.9 Amedspor’dan Burak çıktı yerine Gökhan oyuna girdi.
Dk.4 Ferit Erişçi sarı kart gördü

STAT: Yeni Diyarbakır Şehir Stadı

HAKEMLER: Ferhan Kestanlıoğlu, Serkan Gülçer, Uğur Erdoğan
AMED SPORTİF: Erdi Yokuşlu, Ömer Karancı, Yiğitcan Gölboyu, Volkan Geyik, Oğuz Çetinkaya, Hasan Küçcük, Mansur Çalar, Burak Taşdemir, Nezir Özer, Mehmet Sıddık İstemi, Furkan Yaman
T.DİREKTÖR: Recep Bayık
SAKARYASPOR: Oğuz Çalışkan, Canberk Özdemir, Ferit Erişçi, Berkay Can Değirmencioğlu, Hakkı Can Aksu, Savaş Tağa, Ferhat Yazgan, Serkan Odabaşoğlu, Zahit Fındık, Dilaver Güçlü, Berk İsmail Ünsal
T.DİREKTÖR: İsmail Ertekin

Korna çalıp, tur attılar

Amedspor taraftarları, gece saatlerinde Sakaryaspor oyuncularının kaldığı otelin önünde konvoy yapıp meşaleler eşliğinde “Size uyku haram” sloganlarıyla tur atarak futbolcuları uyutmadılar.

GECENİN İLERLEYEN SAATLERİYDİ

Sakaryaspor’un bugün Diyarbakır’da oynayacağı Amedspor maçı öncesinde gerginlik yaşandı. Sakaryaspor kafilesi dün akşam saatlerinde Diyarbakır’a inerek, kalacakları otele yerleşti. Bugün oynanacak maç için odalarına dinlenmeye çekilen futbolcularımız, gecenin ilerleyen saatlerinde dışarıdan gelen korna sesleri ile uyandı.

“BURASI DİYARBAKIR SİZE UYKU HARAM”

Sakaryaspor kafilesinin kaldığı otel etrafında konvoy oluşturan Amedsporlu bir grup taraftar, ellerinde meşaleler ile araçların kornalarına basarak otel etrafında defalarca tur attı. “Burası Diyarbakır size uyku haram” sloganları ile futbolcularımızı uyutmayan Amedspor taraftarları, yaptıkları şovu marefetmiş gibi sosyal medya üzerinden de paylaşımda bulundular

Çirkin saldırı!

Yeşil-Siyahlı ekibimiz maç başlamadan hem Amed taraftarı hem de Amedli futbolcular tarafından ağır bir saldırı altında.

KAPTAN’A YUMRUK

Sakaryasporlu futbolcular Diyarbakır Stadı’na girer girmez saldırıya uğradı. Soyunma odası koridorlarında bazı Amedsporlu futbolcular ile sözlü diyalog yaşanırken yaka kartı bulunan bir kişinin kaptan Ferhat Yazgan’a yumruk attığı öğrenildi.

SAHA KARIŞTI

Sakaryasporlu futbolcular maç öncesinde ısınmak için sahaya çıktığı sırada ortalık karıştı. Yeşil-Siyahlı ekibimiz Amedsporlu futbolcular ve yardımcı antrenörünün saldırısına uğradı. Yaşanan olaylarda Serkan Odabaşoğlu ile Amedspor’dan Muhlis istemi hakem tarafından kırmızı kart gördü. Serkan’ın yerine Sakaryaspor’da Tevfik Köse ilk 11’e dahil oldu.

Yeşil-Siyahlı ekibimiz maç başlamadan hem Amed taraftarı hem de Amedli futbolcular tarafından ağır bir saldırı altında..

Tutanak tutuldu

TFF 2.Lig’in 24’ncü haftasında Amedspor Sportif Faaliyetler ile karşı karşıya gelen yeşil siyahlı oyuncularımız sahada resmen savaş verdi.

Sakaryaspor, TFF 2.Lig’in 24’ncü haftasında Amed Sportif Faaliyetler ile Diyarbakır Stadı’nda karşı karşıya geldi.
Maç öncesi ve maç sırasında Amed taraftarları ve futbolcular tarafından, Sakaryaspor yönetimi, basın ve futbolcular saldırıya uğradı. Amedsporlu futbolcular ise yeşil siyahlı oyuncularımıza yaptıkları saldırılar sonucu Sakaryasporlu futbolcular küçümsenmeyecek yaralar aldı. Oyuncularımızın birçoğunda bir jilet kesiklerine benzer yaralar dikkat çekti. Olaylar sonrası Sakaryasporlu futbolcular karakola giderek tutanak tutturuldu ve şikayette bulunuldu.

KAYNAK:Haberlisin.com

1150 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle