Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ağustos 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Teknoloji

Güneyin En Çevreci Yatırımı Yükseliyor

geyve-pamukova-atiksu-artima-tesisi-insati-3SASKİ’nin Geyve ve Pamukova’da başlattığı 57 milyonluk altyapı çalışmaları kapsamında bölgeye kazandıracağı Atıksu Arıtma Tesisi’nin yapım çalışmaları hızla devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin şehrin güneyinde başlattığı altyapı atağı tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yaklaşık 22 milyonluk yatırımla Pamukova’ya 77 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa edilirken, Geyve için projelendirilen 125 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattında da sona gelindi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve ve Pamukova’da yürüttüğümüz 57 milyonluk altyapı çalışmalarıyla şehrimizin güneyine 202 kilometre kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile atıksu arıtma tesisi kazandırıyoruz” dedi.

Geyve  Atıksu Arıtma Tesisi

Bölgedeki tüm atıksuyu arıtacak arıtma tesisinin yapım çalışmalarının da hızla sürdüğünü ifade eden Rüstem Keleş, “Alifuatpaşa Mahallesi’nde yaklaşık 40 bin dönüm arazi üzerinde atıksu arıtma tesisimizin inşası devam ediyor. Bölgenin gelecek nüfus projeksiyonuna göre hazırladığımız yatırımımızla Geyve ve Pamukova’nın tüm evsel ve sanayi atıksularının arıtma işlemini gerçekleştireceğiz. Bu sayede bölgenin doğal güzellikleri korunacak. Sakarya Nehri daha temiz akacak. İnşallah bu yıl tesisimizi devreye alacağız. Çalışmalarımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Geyvemedya/Haber Merkezi

geyve-pamukova-atiksu-artima-tesisi-insati-6

 

1958 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle