Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mart 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, üst Haberler

Sakarya’nın Güney’ine 2. ŞOK

sakarya-pamukova-kagit-fabrikasi-Pamukova Şehvarmaz mevkiine yapılması planlanan kâğıt fabrikası ile ilgili tartışmalar gündem de yer tutarken İlçe yeni bir kağıt fabrikasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

KURUL KARARIYLA

Sakarya İl Toprak Koruma Kurulu yine kritik bir karar aldı. Geçen yıl alınan kararla ilçeye kağıt fabrikası kurulması için hazırlıklar başladı. Karar alındığı günden bu yana tartışılırken, Ziraat Mühendisleri İl Temsilciliği yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurmuştu.

TARIM VASFI BİTTİ

Kurul bu tartışmaların gölgesinde Gökgöz Köyü civarında ikinci bir kağıt fabrikası kurulması için belirlenen araziyi tarım vasfından çıkardı. Bir Fransız şirket tarafından kurulacağı öğrenilen ikinci kağıt fabrikasının, büyük bir alanı kapsayacağı öğrenildi.

Sakarya Nehri’nin kıyısına kurulmak istenen kağıt fabrikasının nehirde geri dönüşü zor tahribata neden olacağı ileri sürülüyor. Birçok kurum Ergene Nehrini buna örnek gösteriyor.(Bizimsakarya)

2760 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sakarya’nın Güney’ine 2. ŞOK için 1 yorum

  1. muallim54 dedi ki:

    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.(Kızılderili Atasözü)

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle