Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ekim 2014 | Dünya, Ekonomi, Gündem, Sakarya, Teknoloji

Sakarya’da üretilen Gazelle Türkiye pazarına sunuldu

Sakarya’da- üretilen -Gazelle -Türkiye -pazarına sunuldu-Türkiye’de yatırım yapan Rusya’nın ticari araç markası GAZ, Mersa Otomotiv iş birliğiyle Sakarya’da üretilen yeni modeli “Gazelle Next”i Türkiye pazarına sundu

Türkiye distribütörü Mersa Otomotiv’in ortaklığında Türkiye’de üretim yapan Gaz, yeni modeli Gazelle Next’in satışına başladı.

TÜRKİYE’DEN DÜNYAYA SATILACAK

GAZ Group CEO’su Sorokin, Türkiye’deki yatırımlarının ihracat açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “Gazelle Next, sadece Türkiye’de değil, Türkiye’den tüm dünyaya satılacak. Türkiye’de var olmamızın nedeni, bu ülkenin potansiyeline inanmamız ve buradan dünyaya açılacak olmamızdır” dedi.

 Yeni Gazelle Next ailesine 375 milyon dolardan fazla yatırım yapıldığını hatırlatan Sorokin, “Uluslararası pazarlarda rahatlıkla rekabet edebilecek yeni modellerimizle ihracatımızı artırmak istiyoruz” diye konuştu.

YERLİLİK PAYI YÜZDE 40 OLACAK

Mersa Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gören de, yaptıkları yatırımın Türkiye için büyük önem taşıdığına dikkat çekerek “4 yıl önce aldığımız karar ve 2 yıl önce başlattığımız yatırım sonucunda bu seviyeye ulaştık. Next’in üretimi ve ihracatı ekonomimize katkı sağlıyor. Gaz’ın farklı modellerinin üretimini de gerçekleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

GAZ Ticari Araçlar Türkiye Genel Müdürü Cengiz Tiryakioğlu da, üretimlerinde Türkiye’deki yan sanayinin gücünü kullandıklarını, yerli parçalarla Gaz Grubu’nun en iyi araçlarını ürettiklerini kaydetti. Tiryakioğlu, “Yerlilik oranımız yüzde 30’lara ulaştı. Bunu bir yıl içinde yüzde 40’a çekmek istiyoruz. 2015 yılı pazar payı hedefimiz yüzde 7, satış adeti hedefimizse 1500 adet olacak” dedi.

42 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Gazelle Next, Euro 5 normlarına uygun 2.8 lt 120 HP’lik Cummins dizel motora sahip. Hidrolik direksiyon, ısıtmalı-elektrikli dikiz aynaları, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı gibi donanımları bulunan Gazelle Next, 3.5 ton ağırlığı ve 20 m3’e varan taşıma kapasitesiyle dikkat çekiyor. (ensonhaber.com)

2031 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle