Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ekim 2014 | Alt Haberler, Gündem, Sağlık, Sakarya, Teknoloji

SEAH’ta ucuz platin skandalı

24737Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda ortopedi ameliyatı olan bazı hastalarda kullanılan platin uyum sağlamamsı üzerine, hastaların ikinci kez ameliyata çağırıldığı ortaya çıktı.

Olay Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ortopedik anlamda ameliyat geçiren hastalara Sağlık Bakanlığı’nın onay verdiği cihazlar kapsamında takılan platin uyum sağlamayıp hastalarda şişlik meydana gelmesiyle ortaya çıktı.

Ortopedik ameliyat geçiren hastaların geçen zaman içinde tedavi sürecini tamamlaması gerekirken, bazı hastalarda bu süre uzayıp iltihap ve şişlikler meydana geldi. Bunun üzerine hastaneye giden hastalara, platin nedeniyle iltihaplanma olduğu ve ikinci kez ameliyat olmaları gerektiği söylendi.

Bu tür şikâyetlerin artması üzerine, Eğitim ve Araştırma Hastanesi bu olayı bakanlığa bildirerek söz konusu şikâyetlerin platin kalitesiz olmasından kaynaklandığı da rapor ederken bazı doktorların bu yüzden ucuz platinleri tercih etmedikleri de ortaya çıktı.

Bakanlığa bildirilen konu ile ilgili soruşturma açılması beklenirken, sağlık sorunu yaşayan vatandaşların Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulundukları öğrenildi. /İHA

saeh-platin-skandali-

 

2237 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle