Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Şubat 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet

BİN 250 KİŞİYE İŞ İMKANI

Bakanlık geçici işçi istihdamı için ilimize bin 250 kişilik ek kontenjan verdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Dişli, “İnsanımız çalışırken meslek öğrenecek ve maaş alacak” dedi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği için ilimize bin 250 geçici işçi alınacağı öğrenildi. İstihdamı artırmak ve işsizliği tek haneli rakama düşürmek isteyen hükümet ‘Toplum yararına çalışma programı’ kapsamında Sakarya’ya bin 250 kişilik ek kontenjan verdi. Bin 250 kişilik ek kontenjan için 28 Şubat’ta müracaatlar başlayıp 3 Mart’ta sona erecek. 15 Mart’ta ise geçici işçiler işbaşı yapacak.

EK KONTENJAN VERİLDİ

Özel sektörde iş bulmakta zorluk çekenlerin öncelikli olarak başvurabileceği istihdam seferberliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Şaban Dişli, “Engelli, hükümlü, Roman vatandaşlarımız ve okuma yazması olmayanların öncelikle tercih edildiği istihdamda Sakarya’ya ek kontenjan verilmesi sevindirici. Bu proje sadece geçici süreyle Sakaryalı insanımıza iş bulmanın ötesinde bir proje” dedi.

KURUM TALEPLERİ

Projenin amacının insanlara maaş vererek meslek edindirmek olduğunu ifade eden Dişli, “Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere, ilçe belediyeleri, Müftülük ve Orman işletmelerinde görevlendirilecek insanımız çalışırken meslek edinecekler. Öğrendikleriyle özel sektörde de çalışabilecekler. Biz şehrimize ek kontenjan gelmesini sağladık. Şimdi İŞKUR, kurum taleplerine göre işe yerleştirmeleri sağlayacak” dedi.(Sakaryayenihaber)

3647 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle