Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

YEREL KÜLTÜRCÜLER FEDARASYONDA BİRLEŞTİ.

FEDERASYON. 5Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Kuruldu…

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanlığı önderliğinde bir araya gelen 7 Yerel Kültür Derneği, “Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu”nu kurdu.

Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Özgür Aygün;  “Geyve Yerel Kültür Derneği Yönetimine yaptığım bir ziyaretteki sohbet sırasında,  Federasyon Kurulmasının yani güçlerin birleştirilmesinin daha verimli olduğu görüşünü benimsediğimiz o günden bugünlere gelmenin mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz dedi. birlikte olduğumuz her ortamda derneklerimizle federasyon konusunu iyice araştırdık. Birlikte, Taraklı Yerel Kültür ve Pamukova Yerel Kültür Derneklerine ziyaretler yaptık. Ayrıca diğer ilçe Yerel Kültür Dernekleri ile de görüşerek birliktelik sağladık. En sonunda; Sakarya YKD – Geyve YKD – Taraklı YKD – Pamukova YKD – Söğütlü YKD – Akyazı YKD – Serdivan YKD Yönetimi bir araya gelerek Federasyon Kuruluşu ile ilgili belgeleri imzaladı ve İl Dernekler Yönetimine teslim ettik. Kuruluşumuz, Valilik tarafından da onaylandı. Hayırlı olsun.”

Aygün açıklamasına şu bilgilerle devam etti: “Beni destekleyerek güç veren; Geyve YKD Başkanı Namık Cihan ve Yönetim Kuruluna, Taraklı YKD Başkanı Feyzi Çakmak ve Yönetim Kuruluna, Pamukova YKD Bşk. Yrd.Zeki Özcan ve Yönetim Kuruluna, Söğütlü YKD Başkanı Koray Oktay Özten ve Yönetim Kuruluna, Akyazı YKD Başkanı Atilla Karaoğlan ve Yönetim Kuruluna, Serdivan YKD Başkanı Uğur Yaşlıca ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerimi sunarım.”

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Kurucu Kurulu şu isimlerden oluştu: Özgür Aygün – Namık Cihan – Feyzi Çakmak – Zeki Özcan – Koray Oktay Özten – Atilla Karaoğlan – Uğur Yaşlıca.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

3548 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yerel Kültür Dernekleri Federasyonda Birleşti. için 1 yorum

  1. Geyveli dedi ki:

    Sami BOLUKBAS kardesimi aranızda göremedim, neredesin kardesim, uzaklardan selamlar….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle