Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Aralık 2015 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

MANAVLARDAN GÖRKEMLİ KONGRE

Sakarya Yerel Kültür Derneğinin 5’nci Olağan genel Kurulu Ramada Otel’de coşku içerisinde geçti. Kongreye büyük ilgi olurken derneğin yeni yönetiminde  4 Geyve’li yer aldı.

1725162_1575855516063936_1501034105019814514_n

Sakarya Yerel Kültür Derneğinin 5’nci Olağan genel Kurulu Ramada Otel’de coşku içerisinde geçti. Kongreye büyük ilgi olurken derneğin yeni yönetiminde  4 Geyve’li yer aldı.

Dört Geyveli

Sakarya Yerel Kültür Derneği son yılların en kalabalık ve coşkulu kongresini yaparak yeni yönetimini belirlediği kongreye Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Zihni Açba ile Belediye Başkanları ve beraberinde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’da katıldı. 500’ü aşkın dernek üyesinin katıldığı kongrede başkanlığa tek listeyle aday olan Necmettin Kırık seçilirken Geyveli Vedat Ender Tuna ,Faruk Kır, Fatih Gıcır ve Ekrem Şimşirel yeni yönetim listesinde yer aldı. Geyve Yöresi ekibi oyunları ile Yerel Kültür Derneğinin kongresine renk katarken, genel kurul sonunda dartılı keşkek ikramı yapıldı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’in telefonla, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un telgrafla kutlamada bulunduğu genel kurulda bir konuşma yapan Başkan Necmettin Kırık; “Bugün Sakarya Yerel Kültür Derneği olarak tarihi günlerimizden birini yaşıyoruz. 54 kurucu üyeyle 2002 yılında kurulan derneğimiz, Sakarya ve çevresinde en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu bugün yoğun bir katılımla şenlik havasında gerçekleştirdiği kongreyle bir kez daha göstermiştir. Birlik ve beraberlik içinde Sakarya’mızın ekonomik, kültürel ve sosyal hayatına katkı sağlamak için çalışmalarımızı tüm yönetim kurulumuz, kurucularımız ve dernek üyelerimizle birlikte sürdüreceğiz.” dedi.

Kongreye katılan herkese çok teşekkür eden Sakarya Yerel Kültür Derneği Başkanı Necmettin Kırık, 750 yıllık manav kültürünü yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak ve Sakarya ilinin her alanda kalkınmasını sağlayacak projeleri geliştirmek için bugünden itibaren dört elle çalışmaya kaldıkları yerden devam edeceklerinin sözünü verdi.

Yeni Yönetim Listesi;

Yönetim Kurulu: “Necmettin Kırık (Başkan), Orhan Yılgenci, Mustafa Kaytaz, Ertuğrul Öztürk, Yılmaz Dünya, Cevdet Koç, Cemalettin Başkanat, Levent Ediş, Cemal Başak, Yaşar Coşkun, Semih Gülşan, Mustafa Gavasoğlu, Salih Kozallık, Hüseyin İsen, Selami Gürsoy, Gürkan Darol, Erdinç Atalay, Türker Ergül, Ferdun Acar, Hidayet Yiğit, Kadir Sayın, Cahit Kaytaz, İlker Semiz, Vedat Ender Tuna, Fatih Gıcır, Serkan Çakır, Olcay Sakallı, Faruk Kır, İbrahim Adak, Mustafa Şahin.”

Denetim Kurulu: “Zahit Tiryaki, Rıdvan Ertürk, Ertuğrul Aktaş, Ekrem Şimşirel, Serkan Kılıç, Barış Savaş, Halim Olsu, Eşref Uysal, Adem Çakmak, Süleyman Bozkurt”

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2889 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle