Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Sakarya Şehir Hafızası Toplantısının İkramları Geyve Yöresel’den

SATSO’ nun düzenlemiş olduğu Sakarya Şehir Hafızası Web Platformu toplantısına Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi damgasını vurdu.

Geçmişten günümüze tarihi, gelişimi ile birlikte kentimizde yaşayan insanların yaşam tarzını, sosyal ve kültürel hayatının yanı sıra, ekonomik ve siyasal hayatı belgeleyecek özellikte yazılar, fotoğraflar, resimler ve efemera özelliği taşıyan belgelerin zamanla yok olup gitmesi tehdidi üzerine ilgili kaynakların tek elde toplanması amacıyla oluşturulan; kurumların ve gönüllülerin bilgi, belge bağışlarıyla gelişecek Sakarya Şehir Hafızası web platformu SATSO’da tanıtıldı.

İKRAMLAR GEYVE YÖRESELDEN

Platform toplantısı öncesi katılımcılara Geyve Yöresel ürünler Üretim Merkezince hazırlanan başta Keşkek olmak üzere cevizli lokum, açma börek, kurabiye ve vişne suyu ikramı ile GEYVA markalı ürünlerden ikram da bulunuldu.
Sakarya Şehir Hafızası’nı geleceğe taşıyacak internet platformunun tanıtım toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Şehrimiz tarihinden güç alarak geleceğe yolculuğunu sürdüren kadim bir şehirdir. Birlikteliğimizin şehrin geçmişinin ortaya çıkarılmasında da devam ettiğini görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ettikten sonra Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezince hazırlanan ikramlardan dolayı teşekkür etti.

İYİKİ “GEYVA” VAR

Başkan Ekrem Yüce; Sakaryamızın hafızasıyla ve geleceği ile ilgili başta sayın valimiz olmak üzere şehrin büyün dinamikleriyle bir araya geldik.Burada bütün şehrimizin maziden güç alarak geleceği hazırlama konusunda fikirlerimizi sunmak üzere toplandık.Bu toplantıya Geyve yöremizden ekiplerin gelip burada Geyvemizin ve Yerel Kültür Derneğimizin vazgeçilmez yiyeceklerden biri olan Keşkek ziyafetini bizlere sunduğu için aynı zamanda yöresel ürünlerimizi de getirip Sakaryalı hemşerilerimize sundukları için Yöresel ürünler Merkezimize teşekkür ediyorum. Vede İyiki GEYVA var, iyiki Geyveliler var, iyiki Güney var, diyerek memnuniyetini ifade etti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1122 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle