Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Aralık 2015 | Gündem, Sakarya

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KAPATILDI

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KAPATILDOrman ve Su İşleri Bakanlığı Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’nü kapattı.

Sakarya’daki orman işletmeleri İstanbul’a bağlandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü kapatıldı. Yeni düzenlemeyle Sakarya’daki Orman İşletmeleri İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne bağlandı.

Orman Bölgenin kapatılmasıyla Adapazarı’nın en değerli yerinde bulunan arazinin nasıl değerlendireleceği de merak konusu oldu.

Sakarya_OBM_600

Vatandaşlar: Arazi Hastaneye Devredilsin

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı. Sakaryalılar ise bölge müdürlüğü ve lojmanların tamamen kaldırılmasını ve bölgenin Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne devredilmesini istiyorlar.

Sakarya orman Bölge Müdürlüğü Arazisi

Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü Bakanlar Kurulu kararıyla kapatıldı. Biz de Bölge Müdürlüğü’nün bu arazisinin bin yataklı hastane için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesini istiyoruz

BAKANLAR KURULU KARARI
Yüzde 67.5 oy desteği alan AKP iktidarının Sakarya’ya yönelik ilk icraatı Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’nü kapatmak oldu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yeniden yapılanmaları çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen bu kapatma kararıyla birlikte Sakarya’daki ve Kocaeli’ndeki Orman İşletmeleri İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlandı.

HAREKETE GEÇMELİLER
Orman Bölge Müdürlüğü’nün arazisinin bin yataklı hastane yapımı için Sağlık Bakanlığı’na tahsis edilmesini öneriyoruz. Bu konuda AKP Sakarya Milletvekilleri’ne büyük görev düşüyor. Başta Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün olmak üzere, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu’nun harekete geçmesini bekliyoruz.

Orman Bölge Müdürlüğü’nün bir süre önce hazırlattığı Sakarya Ormanları tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

2907 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle