Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

İŞTE O KAHRAMANLAR..

Geyve’de dün gece yarısı Sakarya Nehrine atlayarak intihar girişiminde bulunan sağlık çalışanını hiç tereddüt etmeden  nehre atlayarak kurtaran gençleri bulduk.

Dün gece yarısı Geyve Trajik bir olay yaşadı. 23 yaşındaki genç  E.C. Sakarya Nehrine atlayarak intihar girişiminde bulundu. Ancak kim nereden bilebilirdi ki oradan 2 cankurtaran meleğinin geçeceğini. İntihar anını canlı olarak gören ve bir an olsun tereddüt etmeden müdahalede bulunan Alifuatapaşa esnaflarından Mehmet Özer ve Necmettin Arslan’ın oğulları Alper Özer ile Recep Arslan Geyve’de günün konuşulan kahraman isimleri oldu.

İntihar girişiminin kahramanları ile görüştük.Olayın heyecanını bir an olsun hafızalarından çıkaramayan gençler o anı tekrar bize anlattılar.

Olay gecesi Arkadaşım Recep Arslan ile Tepecikler ‘den Alifuatpaşa’ya doğru yürüyorduk.Ancak bir anda yeni yapılan şu anda kullanımda olmayan Hızlı tren köprüsünün altından geçerken gidişe göre sol tarafta bir ses duyduk. Bu ses “Allah Belanızı Versin, Hakkını Helal Et baba” şeklindeydi. Şahıs bir yandan bunları söylerken bir yandan bağırıyor ve bir yandan da ağlıyordu.Biz bu arkadaşın nehre atlayacağını anladık ve “yapma abi, yapma abi” diyerek telkinde bulunarak nehre atlamasını engellemeye çalıştık. Ancak çabamız fayda etmedi. Şahıs kendini yüz üstü Sakarya Nehrinin azgın sularına bıraktı. O anda oradan geçen başka bir arkadaş daha vardı. Biz kendisine 112 yi ara dedikten sonra Recep Arslan arkadaşımla nehrin kenarına indik.Biz nehre yaklaştığımızda intihar girişiminde bulunan genç 5-6 metre açığa sürüklenmişti. Biz abi abi diye bağırmaya başladığımız da kendisi çırpınmaya başlamıştı. Tekrar dan kendisine bağırarak nehrin kenarına kulaç atmasını istedik. O anda bulduğumuz odun parçasını kendimiz de suya girerek kendisine uzattık. Genç sopayı tuttuğu anda biz de kendisini çekerek dışarıya çıkardık. Çıkardığımız da şahıs baygın haldeydi. Su yutmuş olduğunu düşünerek kendisini yan yatırdık.Üzerimizdeki montu çıkararak üstüne örttük. Daha sonra zaten 112 sağlık ekipleri, polis ve gencin ailesi olay yerine geldi.

Gençler Alper Özer ve Recep Arslan, O saatte bizim de oradan geçmemiz bu gencin umarım hayata bakışını değiştirir. Kendisinin sağlık durumunun iyi olması bizleri son derece sevindirmiştir, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

8716 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle