Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Videolar, Yaşam

Sakarya Nehri Gondollar için Düzenleniyor

Geyve’de son dönemde yapılan alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılan sosyal donatı projeleri bir bir yükselmeye devam ediyor.

Şehit Kaymakam Muhammed Fatif Safitürk Sosyal tesisleri ile geçtiğimiz hafta yapılan Muhteşem Ayva festivali etkinlikleri çercevesinde açılışı yapılan Geyve Yöresel ürünler Üretim merkezinin ardından, Sakarya Nehrinde kayıkların yüzdürüleceği Sakarya Nehri Sosyal Tesisler projesinde çalışmalar devam ediyor. Projede bir yandan sosyal tesis inşaatı devam ederken diğer yandan  Sakarya Nehri içerisinde kayıkların yüzdürüleceği bölümde DSİ ekiplerince derinleştirme çalışmalarına başlandı.

Sakarya Nehri Sosyal tesisleri projesi tanıtılmasından itibaren ilçede günün en çok konuşulan gündem konusu oldu. Bu projeyle Geyve’nin yıllarca önünden akıp gittiği Sakarya Nehri nihayet değerlendirilmeye başlanacak.Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın bizzat kendisinin ilgilendiği Sakarya Nehri Sosyal Tesisler projesin de görsel zenginliğin yanı sıra Nehirde gondolların dolaşacak olması dikkat çekiyor.İlçede İnsanların büyük dikkatini çeken Sakarya nehri Sosyal tesislerinin şimdiden bitirilmesi için gün sayılıyor.

Tamamı belediyenin imkanlarıyla yapılacak sosyal tesis, nehir ile vatandaşın buluşmasını sağlayacak. Tarihi Alifuatpaşa Köprüsü’nün sınır olduğu projenin içerisinde; Cafe&Restoran, sosyal donatı alanları, çocuk oyun ve eğlence alanları, yürüyüş yolları olacak. Marmara Bölgesi’ne hitap etmesi planlanan tesiste Sakarya Nehrine uzanan iskeleler yapılarak, gondol gezileri de yapılabilecek.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2232 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle