Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Haziran 2012 | Dünya, Manşet, Sakarya, Spor

Değerli Basın Mensupları

            Temmuz 2011 de 1.Uluslararası Sakarya Open Karate Turnuvasını yurt dışından 15 ülke, Türkiye içinden 19 il, toplamda 1090 sporcu, antrenör, hakem ve idarecinin katılımı ile ilimizde gerçekleştirmiştik. Geleneksel hale gelen ikinci turnuva 21-24 Haziran 2012 tarihlerinde yine ilimizde Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü ile Kobaş karate spor kulübü organizasyonunda gerçekleşecek. Dünya Shotokan Karate Birliği W.S.K.U. tarafından düzenlenen ”Karate Golden Belt” Serisi içerisinde yer alan 2. Uluslararası Sakarya Open Karate Turnuvası’na 20 Ülke’den toplam 1400 sporcu katılması beklenmekte. Turnuvanın Uluslararası boyutu Dünya Shotokan Karate Birliği Genel Sekreteri Ercüment TAŞDEMİR tarafından, Sakarya ve Yurt içindeki boyutu ise Dünya Shotokan Karate Birliği Organizasyon Kurulu Başkanı Uğur KOBAŞ tarafından yapılmaktadır.

Turnuvaya Katılması muhtemel ülkeler;

 1. AZERBEYCAN
 2. ALMANYA
 3. GÜRCİSTAN
 4. RUSYA
 5. UKRAYNA
 6. ERMENİSTAN
 7. BULGARİSTAN
 8. FAS
 9. CEZAYİR
 10. TUNUS
 11. İRAN
 12. İSVİÇRE
 13. IRAK
 14. TÜRKMENİSTAN
 15. KIRGIZİSTAN
 16. MAKEDONYA
 17. KOSOVA
 18. SIRBİSTAN
 19. BOSNA HERSEK
 20. TÜRKİYE

Ayrıca Türkiye içinden 25 kadar ilin katılması da beklenmektedir.

Geçen sene turnuvaya bir çok kurum ve firma destek olmuştu bu sene şu ana kadar;

Sakarya büyükşehir belediyesi;

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü,

Türkiye Karate federasyonu,

Adapazarı, Akyazı, Geyve, Alifuatpaşa belediyeleri,

SATSO,

Terzioğulları kırtasiye inşaat,

SUEV inşaat (Selçuk Başak),

Gold Emlak (Saadettin Çolak)

Kihon spor malzemeleri,

Lider fotoğrafçılık (Osman Nuri Şahin)

Deniz ofset matbaa;

Altınova hastanesi; katkı sağlayacak kurumlar oldu.

Geçen yıl yaptığımız şampiyonanın Sakarya ekonomisine katkısı 800 bin lira civarındaydı. Bu sene katılımlar istediğimiz seviyeye gelirse ilimiz ekonomisi 1 milyon TL ve üzerinde bir katkı olacağını da düşünüyoruz. Bir o kadar da turnuva sayesinde yapılan reklam bu da paha biçilemez. Bu anlamda müsabaka bülteni Mayıs ayında İspanya da yapılan, Haziran ayında Rusya da yapılan Avrupa şampiyonalarında dağıtıldı. Müsabaka ile ilgili duyurular yurt içi ve dışı tamamlandı. Basın Toplantısına Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Salih Koşu Karate federasyonu as başkanı Meydan Kobaş, Sakarya open organizasyon başkanı Uğur Kobaş, Milli takımlar menajeri Hikmet Şaha, ilimiz antrenörleri Nurkan Kayacık, Sezai Yolcuoğlu, Muammer Sağlam, Tayfun Kobaş, İsmail Yılgın, Halime Irak, İl hakem kurul üyesi Doğan Erdoğan,

Akyazı Belediye özel kalem müdürü İrfan Kardeş toplantıya katılanlar arasındaydı.

Baltürk otelde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sakarya Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü Salih Koşu, 21 ve 24 Haziran tarihleri arasında yapılacak turnuvanın kent açısından çok önemli olduğunu belirterek, turnuvaların şehirdeki hareketliliği arttırdığını söyledi.

Turnuvanın uluslararası düzeyde olduğunu ifade eden Koşu, “Katılım açısından şuan kesinleşmiş 15 ülke var ama 20 civarında olacağı tahmin ediliyor. Sporcuların yanında seyircileri de hesaba katarsak şehirde büyük bir sosyal hareketlilik olacak. Otellerden tutun da esnaflara, iş merkezlerine kadar pek çok kesimin bu işten kazançlı çıkacağını düşünüyorum. Bu tür turnuvaların sayısını arttırmamız lazım, bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Son yıllarda kentteki spor tesislerinin sayısında ciddi artışlar olduğuna işaret eden Koşu, 5 bin seyirci kapasiteli spor salonunun inşaatının devam ettiğini hatırlatarak, inşaatın tamamlanmasıyla çok daha büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacaklarını bildirdi.

Karate Federasyonu Asbaşkanı Meydan Kobaş ise herkesin organizasyona katkı sağlamaya çalıştığını kaydederek, turnuvayı gelenekselleştirmeyi planladıklarını söyledi.

iletişim için;

E-mail: ugurkobas@gmail.com

GSM: 0.532.7491220

2109 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle