Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Haziran 2012 | Eğitim, Gündem, Köyler, Manşet, Videolar

Sakarya Geyve Karaçam Şehit Recep Demir İlköğretim Okulu, ailelerin birbirleriyle daha iyi vakit geçirmeleri adına, ‘televizyonsuz gün’ uygulaması başlattı. Aileler ilk etapta duruma karşı çıksa da şimdi çocuklar kadar onlar da mutlu.

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatın bir parçası haline gelen televizyon ve bilgisayarın, aile yapısını olumsuz yönde etkilediğine inanan okul idarecileri, haftanın bir gününü televizyonsuz gün ilan etti.

Sakarya Geyve Karaçam Köyü Şehit Recep Demir İÖO… ile geyvemedya

Üç hafta önce başlattılan proje ilçede oldukça olumlu karşılandı. Okul yönetimi bunu bütün ilde uygulamaya koymayı istiyor.

Proje kapsamında TV’siz günlere başlayan öğrencilerin bazıları memnuniyetlerini şu şekilde dile getirdi:

-TV varken evde hiç konuşamıyorduk, o yüzden ben de testlerimi anneme soramıyorum ama Pazar günü TV’siz bir akşam yaptık, en azından daha çok konuşuldu…

-Sohbet ettik, eski anılarımızı anlattık ama tv izlemeden önce herkes kendi derdindeydi TV’ye bağlanmış bir şekilde TV izliyorlardı. Kimse evde bir etkinlik yapmıyor, uğraşmıyordu. Herkes TV’ye bakıyordu.

-İlk önce TV’yi kestik okul müdürmüz dedikten sonra bizbize anılarımızı anlattık. Biz zaten evde kalabalığız.

-Babam askerlik anılarını biz herkes anılarımızı anlattık, herkes güldü babaannem de anlattı. Sonra kardeşimle oyun oynadık, babamla annemde oynadı, babam bazen elektrikler gidince anlatıyor anılarını…

-Farketmedğğim bir hassasiyetleri, daha iyi anlaştıklarını gördüm. Normalde birbirlerine tahammül edemiyorlardı, ama o zaman paylaştıklarını işte abicim, ablacım dediklerini fark ettim.

KAYNAK:www.sakaryarehberim.com

2605 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle