Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Nisan 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar

‘Sakarya bir kez daha destan yazdı’

‘Sakarya bir kez daha destan yazdı’

31 Mart seçimleri sonucunda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Ekrem Yüce’nin kazanması Demokrasi Meydanı’nda kutlandı. Yüce, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan kutlamalara katıldı.

Cumhur ittifakı AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem Yüce 31 Mart Seçimleri’nde resmi olmayan sonuçlara göre aldığı yüksek oyla Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Demokrasi Meydanı’nda kutlama yapıldı. Kutlamalarda Başkan Ekrem Yüce, oy yüksekliği sonrasında Sakaryalılara teşekkür etti.

“AYRIMCILIK YOK”
Başkan Ekrem Yüce yaptığı açıklamada, ”Teşekkürler Sakarya, teşekkürler Kocaali, teşekkürler Karasu, Mevlam büyüklerimin dualarıyla, Allah’ın takdiriyle Büyükşehir sizin oldu. Hayırlı olsun inşallah. Bilin ki Büyükşehir’i Ekrem Yüce kardeşiniz kazanmadı, Büyükşehir’e Yüce kardeşiniz gelmiyor, mevki makamı olmayacak. Büyükşehir sizin eviniz olacak. Eviniz hayırlı olsun. Ayrımcılık yok. Sen, ben yok, biz varız, Sakarya var, Sakaryalılık var. Sakarya, bir huzur şehridir, berekettir, muhabbettir, gönüller şehridir, izzettir. Onun için Sakarya’ya hizmet gerekir, hizmet de gelecek inşallah. Bu güne kadar bize katkı sağlayan, maddi manevi desteği esirgemeden yapan isimsiz kahramanlara huzurlarınızda teşekkür ediyorum onlar beni değil bu davayı sahiplendiler, onlar ak gönülleri sahiplendiler onlar bu bayrağı yere düşürmemek için sahiplendiler ve Allah’ta onlara lütuf etti Elhamdülillah. Burada bugüne kadar omuz omuza yürüyen bizimle birlikte bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Başta il başkanım olmak üzere milletvekillerime, hanım komisyonlarına, gençlik teşkilatlarına ve siz kardeşlerime binlerce teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

MİLLETİN DERDİNE DERMAN OLMA ZAMANI
AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da seçimlerin kentte huzurlu şekilde yapıldığını dile getirerek, “Bundan böyle Allah’ın izniyle hizmet için Türkiye’nin önünde ne engel varsa, kimler tuzak kuruyorsa onları birer birer kaldırma zamanı, milletin derdine daha fazla derman olabilme zamanı. Cenab-ı Allah da sizin bu güzel duanızla, bize verdiğiniz destekle size hizmet etmeyi nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

SAKARYA BİR KEZ DAHA DESTAN YAZDI
AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise Ekrem Yüce’nin samimiyet, gayret ve tevazuyla kente hizmet edeceğini anlatarak, kendisini tebrik etti. “Allah, Sakarya’ya çok güzel hizmet etmeyi nasip etsin inşallah.” diyen Atabek, “İlçe belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. İlçelerinde sizlere çok güzel hizmet edecekler, yürekten inanıyoruz. Meclis üyelerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel zafere imza atan Sakarya’nın bir kez daha destan yazmasına vesile olan teşkilat mensuplarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

“ŞANLI GÖREVDE MİLLETİMİZE HİZMET EDECEĞİZ”
AK Parti İl Başkanı Yunus Tever de seçimin bir bayrak yarışı olduğunu aktararak, bugüne kadar hizmet veren belediye başkanlarına teşekkür etti. İki aydır çok ciddi seçim çalışması yaptıklarını vurgulayan Tever, “Önümüzde 4,5 yıl seçimsiz bir süre var. Milletimizin bizlere vermiş olduğu şanlı görevde size hizmet edeceğiz. Rabbim inşallah bizleri mahcup etmez.” dedi.

Konuşmaların ardından, Ekrem Yüce ve diğer belediye başkanları vatandaşları selamladı.Kutlamalar, havai fişek gösterisinin ardından sona erdi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1295 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle