Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Yaşam

Sakarya Bir Kardeşlik Coğrafyasıdır

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu üyeleri ile bir araya geldi.

Şehri Mahal’de gerçekleştirilen buluşmada AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, İlçe Belediye Başkanları, STK temsilcileri, SKYDF Üyesi YKD Başkan ve Üyeleri ve çok sayıda misafir yer aldı.

Geyve Yerel Kültür Derneği Yönetim Kurulu da, yemekli toplantıya katıldı.

Programın ilk konuşmasını yapan Serdivan Yerel Kültür Derneği Başkanı Uğur Yaşlıca, yeni yönetim sistemi hakkında yapılacak bilgilendirmelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bu birlikten mutluyuz

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Özgür Aygün konuşmasında; “Federasyon olarak şehrimizin tüm farklılıklarını görmekteyiz. Kardeşliğimiz, birlikteliğimiz ve huzurumuz tüm Türkiye’ye örnektir. Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun Sakarya’yı bir kardeşlik coğrafyasına dönüştürme gayretine gönülden katıldığımı belirtmek isterim. Anadolu’dan Balkanlardan Kafkaslardan Osmanlı İmparatorluğu’nun her ülkesinden kardeşlerimiz bu topraklarda huzur bulmuştur. Biz bu birlikten mutluyuz. Çünkü Sakarya’nın çocuğuyuz” Dedi.

Türkiye’nin kader seçimi

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç konuşmasında; “17 dilin konuşulduğu bir şehirde hep beraberce yaşıyoruz. Her kültürün birbiriyle dostça, kardeşçe yaşadığı ender şehirlerden bir tanesiyiz. Şuan bir referandum sürecindeyiz. Şimdi milletimizin iradesiyle bir anayasa önümüze geldi ve bu anayasayı oylayacağız. Türkiye’nin kaderini ilgilendiren bir seçime, bir referanduma gidiyoruz. Bizim kanaatimiz bu modelin en uygun olduğudur. Bu vesileyle bir arada olmaktan, aynı havayı solumaktan, gönül gönüle olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum” ifadelerini kullandı

Koalisyonların olmadığı bir ülke

Programda konuşan SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Sakarya kardeşlik coğrafyası bir şehirdir. Hamdolsun hep birlikte bu şehri daha ileriye taşımak için gayret gösteriyoruz. Önümüzde bir süreç var. Bugünlere güçlü bir liderlik ve yapılanma ile geldik. Ama bunun böyle devam edeceğini söyleyemeyiz. Onun için gelecekle ilgili bugünden birtakım tedbirler almamız gerek. Bu sebeple inşallah 16 Nisan’da ülkemizin geleceğine katkı sağlayacağız. Koalisyonların ülkemize getirdiği durumları hep birlikte yaşadık. Tek başına güçlü bir iktidar olmadığında ülke geriye gidiyor. İstiyoruz ki bir daha ülkemiz bu durumlara düşmesin. Bu tür pazarlıklarla yoluna devam etmesin. Seçtiğimiz Cumhurbaşkanı hemen görevine başlayacak. 5 yıl boyunca seçim olmayacak. İstikrarlı bir yönetimle yolumuza devam edeceğiz. Bunun için 16 Nisan’ı çok önemsiyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarınları için bu süreci başarıyla atlatacağız.” dedi.

17 Nisan’da farklı bir Türkiye’ye uyanacağız

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen konuşmasında; “Sakarya’mızda sosyologların mozaik toplum olarak adlandırdıkları bir şehir tipi vardır. Hemşerilerimiz asla birbirleriyle çatışmaya girmeden bir sinerji doğurarak bu şehri ülkenin en güzel mekanlarından birisi haline getirdiler. Bu seçim bana göre gerçekten Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği belki 10 seçimden daha mühimdir. Türkiye tarihinde çok önemli bir fırsat yakalamıştır. Tüm Türkiye sevdalısı devlet adamlarımızın bugüne kadar düşünüp hayata geçirmek istedikleri ve bir türlü kendilerine nasip olmayan imkanı şimdi Türkiye elde etmiştir. Bunu iyi kullanırsak 17 Nisan’a inşallah farklı bir Türkiye olarak uyanacağız. Yıllardır söz edilen yeni Türkiye’nin kapıları bu seçimle açılacaktır” ifadelerini kullandı.
Namık Cihan/Geyvemedya.com

3075 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle