Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Nisan 2014 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Siyaset

SAKARYA BAŞBAKANI SEViNDiRDi

sakarya başbakan erdoğanı sevindirdiBaşbakan Erdoğan, pazar günü gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile biraraya geldi. O toplantıya katılan gazeteciler de bugün köşelerinde Erdoğan’ın anlattıklarını yazdı. 30 Mart Yerel Seçimlerinde Sakarya’da 17-0 yapan Sakarya’nın Başbakan’ı sevindirdiği verdiği röportajdan öğrenildi.

Bu toplantıda Başbakan’ın önce yerel seçim değerlendirmesi yaptığı, Twitter yasağının ana gündem maddelerinden biri olduğu görülüyor. Başbakan, Anayasa Mahkemesi’nin Twitter kararını da ”Anayasa Mahkemesi’nde de paralel yapı mı var” sözleriyle eleştirmiş. Ancak en önemli konulardan ”TERLEYEN, KOŞAN, KOŞTURAN CUMHURBAŞKANI”

Nisan ayından sonrasına dikkat çeken Başbakan’ın bu konuda söylediklerini Sabah Gazetesi’nden Erdal Şafak şöyle aktardı:

”Cumhurbaşkanı’nı ilk kez halk seçecek. Bu bakımdan önemli. Anayasa, Cumhurbaşkanı’nı yürütmenin başı olarak görüyor. Bu seçimden sonra sorumluluklar daha da farklı olacak. Protokol cumhurbaşkanı değil, terleyen, koşan, koşturan cumhurbaşkanı… Son zamanlarda muhalefet saflarından ‘Sivil Cumhurbaşkanı seçilmeli’ gibi ifadeler yükselmeye başladı. Ne demek ‘Sivil Cumhurbaşkanı’? Partilerin adayları sivil değil mi? Ama meramları başka. Onlar ‘Sivil’ derken Ahmet Necdet Sezer emsalini kastediyorlar. Çünkü onların gözünde rahmetli Turgut Özal da, hatta Süleyman Demirel de sivil değil.”

SAKARYA BAŞBAKAN’I SEVİNDİRDİ

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, ”Daha iyi olabilirdik” özeleştirisinden sonra kendisini en çok mutlu eden sonuçlardan birkaç örnek vermiş:“Ordu. Sakarya. Kocaeli, Tokat, Bayburt, Düzce, Kilis, Gümüşhane… Buraları tüm ilçeleriyle birlikte aldık.Antalya’yı geri aldık. Artvin’i bir ilçe dışında tümüyle kazandık.” diye konuştu. 

1862 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle