Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Sakarya, üst Haberler

Sakarya Barosu, Geyve ve Bıçkıdere’ye Dikkat Çekiyor

BARO BIÇKIDERE VE GEYVE’YE DİKKAT ÇEKİYOR

Sakarya Barosu, Bıçkıdere’de orman ve su katliamı ile Geyve’deki taş ocağı tahribatına dikkat çekmek için Bıçkıdere Köyü Mesire alanında düzenlemiş olduğu etkinlikte “Doğayı katletmeyin” mesajı verdi.

GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Bıçkıdere’de bakır madeni sondajı, su fabrikası ve termal otelin inşaatı için ormanların katledilmesine ve Geyve’de yapılması planlanan çimento fabrikasının doğaya vereceği tahribata dikkat çekmek isteyen Sakarya Barosu Çevre Komisyonu düzenlediği etkinlik ile “Doğa gelecektir, geleceğimize sahip çıkıyoruz” dedi.

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan, Çevre Komisyonu Başkanı Av. Elif Yar, Komisyon üyeleri Av. Elif Aslı Yılmaz ve Av. Serkan Kılıç’ın ev sahipliği yaptığı etkinliğe CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ve CHP İl Başkanı Ayça Taşkent de destek verdi.

İstanbul’dan gelen sanatçılar ile birlikte tiyatro, müzik, pandomim ve yoga aktivitelerine çocukları ile birlikte katılan Bıçkıdereliler hem keyifli bir gün geçirdiler hem de verdikleri mesajla “Bıçkıdere’ye, ormanımıza ve akarsuyumuza sahip çıkıyoruz” dediler.

AĞAÇLARIMI KESME ORMANIMI BOZKIR ETME

Eyleme destek veren müzisyenlerin “Ağaçlarımı kesme, ormanımı bozkır etme, karına kar katmak için tepemize otel dikme. Bıçkıdere bırak aksın yerinde, eskisi gibi azade, bakır dursun derinde gerekirse biz çıkartırız ilerde” sözleri ile Bıçkıdere için besteledikleri şarkıya, çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı hep bir ağızdan eşlik ettiler.

“GELECEK KUŞAKLAR BİZİ AFFETMEYECEK”

İstanbul’dan gelerek Bıçkıdere’nin, Geyve’nin sesi olan sanatçılara teşekkür eden Başkan Kazan “Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için buradayız. Doğa hayattır biz bunun bilincindeyiz ve diyoruz ki her türlü menfaatin üzerinde, her türlü rantın üzerinde, çok doğal bir talep ile, yaşama talebi için buradayız. Bu sebeple diyoruz ki “Efendiler; son pişmanlık fayda etmeyecek, gelecek kuşaklar, çocuklar, hayvanlar, bizi affetmeyecek, Bıçkıdere’ye bu güzelim doğaya kıymayın” sözleri ile yetkililere seslenen Başkan Kazan, Komisyon Başkanı Av. Elif Yar ile birlikte sanatçılara teşekkür plaketi takdim etti.(Yesi Sakarya)

2106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle