Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler

Sakarya 15 Temmuz’da Ayağa Kalktı

Sakarya 15 Temmuz’da Ayağa Kalktı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 2. gün programında konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. İsen, “Her yaştan her seviyeden vatandaşıyla Sakarya, bu mücadelenin içinde yer aldı ve şairin dediği gibi ayağa kalktı” DEDİ.

15 Temmuz Şehitleri Anma Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında Salı akşamı başlayan programlar ikinci gününde hız kesmeden devam ediyor. 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında Sakaryalılar Demokrasi Meydanı’nı doldurdu.
Bundan tam bir yıl önce darbe girişimine karşı koyan Sakaryalılar bu yıl da Demokrasi Meydanı’nda buluşarak birlik ve beraberlikleriyle göz doldurdular.

Demokrasi Meydanı’nda devam eden etkinliklere Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti Sakarya Milletvekilleri Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk,Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Arifiye Belediye Başkanı Ismail Karakullukcu, Sapanca Belediye Başkanı Aydin Yilmazer ve Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç de katılı. gösterdi. Erenler Belediyesi’nin meydanda içecek standı adeta ziyaretçi akınına uğradı.

Geyve Tam Kadro

Demokrasi nöbetinin devam ettiği ikinci günde 7’den 70’e her kesimden vatandaşın ve siyasilerin meydanda bir araya gelmesi Sakarya halkının demokrasiye verdiği değeri gözler önüne serdi.

15.Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Sakarya demokrasi meydanında düzenlenen anma etkinliklerine Ak Parti Geyve teşkilatı tam kadro katıldı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya önderliğindeki teşkilat üyeleri etkinlikte standlarıda gezerek paylaşımda bulundular.

Mehter gösterisi ile başlayan programda Geyveli din görevlisi Katlı Pazaryeri Müezzin Kayyımı İlyas Çetinnar tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi. Program protokol konuşmalarının ardından düzenlenen Eşref Ziya Terzi konseri ile sona erdi.

Bu coğrafyayı vatan yapmak için

AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, “Bu topraklarda bin yıldır yaşıyoruz. Bu bin yıllık süre içinde bu coğrafyayı vatan yapmak için can verdik, kan verdik ama şairin dediği gibi ‘Topraklar ancak uğrunda ölen varsa vatandır’ o nedenle bu mücadelemizi bu coğrafyada hiç kimseye pabuç bırakmadan devam ettiriyoruz. Bunu fark etmeyenler 15 Temmuz’da başka bir kalkışmada bulundular. Onların karşısına öncelikle Bedir’in aslanları kadar kıymetli olan gençlerimiz elleriyle en modern silahlara karşı durdular. Başta rahmetli Abdullah Tayyip Olçok olmak üzere bu mücadeleye katkıda bulunan ve özgür bir ortam içinde buluşmamızı sağlayan gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Sonra yürekleri Akdeniz kadar geniş kadınlarımız Türk demokrasi tarihinde ilk defa kendi kişilikleri ve kimlikleriyle kendilerini gösterdiler. Onlara da çok teşekkür ediyorum.”

Hainlere izin vermedik

15 Temmuz darbe girişimin ardından binlerce vatandaşın bir ay boyunca Demokrasi Meydanı’nda nöbet tuttuğunu vurgulayan Prof. Dr. İsen, “Bu süre içerisinde o kadar iyi bir organizasyon oldu ki bir kişinin burnu bile kanamadı, esnafımız zarar görmedi. Bu organizasyonları yönlendiren başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Milletimiz valiliğe, kritik noktalara aktı ve hainlere izin vermedi. Her yaştan her seviyeden vatandaşıyla Sakarya bu mücadelenin içinde yer aldı ve şairin dediği gibi ayağa kalktı. Güçlü liderimizin önderliğinde inşallah kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2360 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle