Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Ocak 2013 | Alt Haberler, Geyve, Siyaset


savasa_mi_surukleniyoruz_h1788Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı  İrfan Tufanoğlu Suriyede yaşanan gerginliklerden sonra ülkemize kurulan Patriot bataryalarıyla  ilgili Basın Açıklamasında bulundu.

 

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı İrfan Tufanoğlu, gündemdeki Türkiye’ye yerleştirilmek istenen Patriot füzeleri ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Başkan İrfan Tufanoğlu ile beraber Saadet Partisi İl Yönetiminden Abidin Birinci, Emin Ayhan ve İl-İlçe Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. “Suriye’de olanlar, Türkiye’de olacakların habercisidir” diyen Başkan Tufanoğlu şöye devam etti:

“Saygıdeğer Geyveli hemşerilerim. Ülkemize yerleştirilmek istenen Patriot füzeleri kirli ve tehlikeli bir oyunun parçasıdır. Bu Patriotlarla birlikte, Kahramanmaraş’a Alman askerleri, Adana’ya Hollanda askerleri,  Gaziantep’e ise Amerikan askerleri gelecek.

 

Ülkemiz post modern bir şekilde işgal ediliyor. 10 bin civarında asker geliyor. Bu askerlerin ve patriotların masrafları Türkiye ye ödetiliyor.Kontrolü bizde olmayan bu füzelerle Türkiye, adım adım bir savaşın içine doğru sürükleniyor.

 

Tarihi bir görev olarak uyarıyoruz; Patriotlar, Türkiye’yi korumak için değil, İslam ülkelerini birbiriyle savaştırmak için getiriliyor. Çünkü Nato barışın değil, küresel emperyalizmin silahlı gücüdür. Girdiği yere, kan ve zulümden başka hiçbir şey götürmemiştir.

 

Halen ülkemizde 28 Nato üssünün bulunması, Malatya’ya füze kalkanı yerleştirilmesi, Hava Kuvvetlerimizin İzmir’deki NATO karargâhına bağlanması hep bu kirli ve tehlikeli planın parçasıdır.

Oysa bu aziz millet hiçbir zaman düşmanından medet ummamıştır.

Korkakça yaşamaktansa, cesurca ölmeyi seçmiştir.

Tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi 250 bin şehit vermiş, ama asla esaret ve dayatmaya boyun eğmemiştir.

 Bizim  Amerika’nın kalkanına da, Nato’nun patriotuna da ihtiyacımız yoktur.

 

Ne var ki; Ak Parti  iktidarının politikaları, milletimizin tarih boyunca ortaya koyduğu asalet ve kararlılıktan çok uzaktır.  Dün taşla, sapanla kovduklarımız, bugün kırmızı halılarla karşılanmaktadır.

 

Bu kabul edilemez bir durumdur.

Herkes bilmelidir ki; bu topraklar, NATO toprağı değil, İslam toprağıdır. 

Bu topraklarda, Rasmussen’lerin değil, Şehit Kamil’lerin, Seyyit Çavuşların ve binlerce kefensiz yatan şehitlerin kanı vardır.

 

Yine herkes bilmelidir ki; bu topraklar sahipsiz değildir.

 

İşte bu gerekçelerle, Saadet Partisi olarak, Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak’ın öncülüğünde,Edirne’den Kars’a, Sinop’tan, Hatay’a tüm ülke sathında harekete geçiyoruz.

 

 “Biz Geliyoruz-Patriotlar Gelmesin” diyerek büyük bir karşı duruş hareketi başlatıyoruz.  

 

Hedefimiz; bu kirli ve sinsi oyunu bozmaktır!

Tarihimize ve ecdadımıza yakışır bir direnişi başlatmaktır!

Zulme, işgale, savaşa, sömürüye, kalkana, füzeye karşı onurlu bir duruş ortaya koymaktır.

 

Bu direniş , 20 Ocak 2013 Pazar günü, Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun limanı’nda “büyük buluşma” ile son bulacaktır.

Bu tarihi direnişe tüm milletimizi davet ediyor, hepinize saygılar sunuyoruz.  “

1628 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı Tufanoğlu’ndan Patriot Açıklaması için 1 yorum

  1. cevat güngör dedi ki:

    TEBRİKLER BAŞKAN BAŞARILAR DİLERİM

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle