Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mart 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset, üst Haberler

Saadet Partisi Divan Toplantısı Yapıldı

geyve-saadet-partisi-mart-ayı-divan-toplantısı- (6)Saadet Partisi Geyve ilçe divan toplantısı Geyve Kültür Merkezinde yapıldı.

Saadet Partisi Geyve İlçe başkanı Fikret Özer başkanlığında yapılan toplantı, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve halkın katılımıyla gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Geyve Teşkilatının Mart ayı ilçe divan toplantısı Eğitimci- Gazeteci yazar, İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahim Veli ,İl Başkanı Eyüp Yıldırım ve İlçe müfettişi Dursun Ali Bil’in katılımıyla Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezinde yapıldı

Saadet Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı, aynı zamanda iktisatçı olan İbrahim Veli ; 2000’lerden sonra ülkemizde hakim olan ekonomik anlayışın nasıl değiştiğini ilginç örneklerle ve bir eğitimci diliyle dinleyicilere sundu.

2000’lerden yıllardan sonra ülkemizde üretmeden tüketen;borca, krediye dayalı bir tüketim ve yatırım yapma alışkanlığının hakim olduğunu dile getirdi. Bu yıllardan önce krediye başvuran bir kişiye veya esnaf’a “durumu iyi değil,durumu zayıf” gözüyle bayılırsın bu gün borçlu banka kredisiz insanın olmadığını,kredilerin kişilerin ekonomik hayatının adete bir vazgeçilmezi haline geldiğini belirten İbrahim Veli, Ülke ekonomisinin de aynı anlayışla yönetildiğini belirtti.13 yıldır uygulanan borç ile ekonomi yönetimi sonucunda ülkemizin hem üretim kabiliyetinin yok edildiğini,hem de ekonomimizin borç sarmalına girdiğini anlattı. Üretmeden tüketen, üretip gelir elde eden ve bu elde ettiği geliriyle tüketen yatırım yapan ekonomi yerine borçlanarak kredi alarak tüketim yapan,yatırım yapan bir toplum,bir ekonomi oluştuğunu belirtti

IMF ‘ye borcu ödedik demek ile halkımız üzerinde ülkemizin borcunun olmadığı algısını oluşturmanın yanlış olduğunu,bu durumun ancak deve kuşu gibi kafamızı kuma görmekten başka bir anlamının olmadığını dile getirdi.
Madem bu ülkenin borcu yok neden her yıl bütçeye 50 milyar TL (eski para ile katrilyon) faiz ödemesi koyuyorsunuz diye soran İbrahim Veli, 13 yılda bütçeden 650 katrilyon tl (eski para ile) faiz ödemesi yapıldığını,eğer bu faiz ödemeleri olmasa idi ülkemizin ne gibi hizmetlere ve yatırımlara akavuşabileceğimi de örnekler ile anlattı.

13 yılda faize ödenen bu kadar para ile
-Maliyeti 3 milyar usd olan 3.boğaz köprüsünden 72 adet,
– Maliyeti 3,75 milyar usd olan Marmaraydan 65 adet, – maliyeti 7 milyar usd olan 3.havaalanından 32 adet,
– maliyeti 60 bin tl olan normal bir konuttan 11 milyon adet konut yapılıp vatandaşa bedava verilebileceğini anlattı.
Ülkede gelir dağılımındaki adaletsizlikten dolayı,gelir dağılımındaki kii başı 10.500 $ gelirin gerçeği yansıtmadığını da dile getiren eğitimci yazar Veli, 9 milyon kişinin asgari ücret seviyesinde maaş ile çalıştığı bir toplumda kişi başı gelirin 1.500 $ larda kaldığını söyledi

Bu düşük gelir sarmalındaki toplum bireylerinin iktidarın devletin sosyal yardımlarına bağımlı yaşamak zorunda bırakıldığını,bu gün 23 milyon kisinin sosyal yardım aldığını dile getirdi.

İlçe Başkanı Fikret Özer toplantı bitiminde,milli görüş davasına maddi manevi hizmetleri geçmiş, emektar partililerine plaket vererek onları onure etti. Plaket sunumlarını Saadet Partisi il başkanı Eyüp Yıldırım ile birlikte takdim eden Başkan Fikret Özer, plaket sahiplerine ve misafirlerine teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

 

1519 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle