Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, üst Haberler

S.P. Başkanı Özer’den Yenikapı Mitingine Davet

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı Fikret Özer, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri ve Kudüs’ü başkent olarak kullanma ısrarına karşı 30 Temmuz Pazar günü İstanbul Yenikapı’da miting yapacaklarını bildirdi.

” İsrail tüm dünyanın gözleri önünde her geçen gün biraz daha saldırganlaşıyor,daha da pervasızlaşıyor. ” diyen Fikret Özer, İsrail’in bu günkü tavrının ise artık kabul edilemez bir noktaya geldiğini dile getirdi.

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı Fikret Özer son günlerde tüm islam dünyasında ve de ülkemizdeki birinci gündemin, İsrail’in Filistin ve özellikle de Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri olduğunu söyledi.

İslam dünyasının bu konuda infial içinde olduğunu,ancak bunun siyasiler tarafından tam olarak yansıtılmadığını savunan Fikret Özer, Sn. Cumhurbaşkanımızın Körfez ülkelerine yaptığı ziyareti önemli ve yerinde bulduklarını, bu ziyaretin de olumlu etkilerinin bir an önce zuhur etmesini umduklarını söyledi.

İsrail’in bölgede sergilediği vahşi tavırlar ger geçen gün artarak devam etmektedir. Bu tavırlar Birleşmiş Milletler tarafından da defalarca kınamayın rağmen, İsrail özür dileme ihtiyacını bile göstermeden bu baskısını ve zulmünü devam ettiriyor.

Başkan Fikret Özer, İsrail ‘in Kudüs’ü başkent olarak kullanmakta ısrarlı olduğunu ifade ederek, şimdiye kadar 300 den fazla kınama yapıldığı halde, bunun İsrail ‘e bir etkisinin olmadığını söyledi.

Kudüs,İsrail’in başkenti değildir.Mescid-i Aksa da tamamen müslümanların yönetiminde bulunan bir yerdir.Müslümanların ilk kıblesidir.

İsrail’in Kudüs’te Mescid-i Aksa’da sergilediği tavırların kabul edilemez olduğunu söyleyen Fikret Özer,

HERKESİ MİTİNGE DAVET ETTİ

Saadet Partisi olarak, İslam ülkelerinin tek tek,yeri geldiğinde de birlik içinde bir politika belirleyebilmesi için bu hafta sonunda İstanbul’da bir miting düzenlemeyi uygun gördüklerini aktaran Fikret Özer, Şunları kaydetti:

Bu hafta sonu İstanbul Yenikapı’da büyük bir miting tertip edeceğiz. Bunu Saadet Partisi olarak tertip ediyoruz ama bu mitingimizde hiçbir parti bayrağı olmayacak,sadece Türk bayrağı ve Filistin bayrağı olacaktır. Çünkü Kudüs herkesin ortak paydası,herkesin davasıdır. Bizler bunu bir vazife, bir vecibe gördüğümüz için tertip ediyoruz.Müslümanların onuruna kasdedenlere karşı sessiz kalamayız. Pazar günü Kudüs’ün yanında olduğumuzu göstermek için Yenikapı’da olacağız.

Biz bu sefer hem İsrail’e hem de bütün dünyaya ” Bu davaya biz halk olarak,millet olarak sahip çıkıyoruz, siz de ayağa kalkın” demek için yapıyoruz. Parti bayrağımız olmayacak ama biz hangi partiye mensup olursa olsun,hangi sivil toplum kuruluşuna mensup olursa olsun; bütün milletimizin,Geyveli hemşehrilerimizin bu hassasiyeti taşıyan- hisseden insanlarını pazar günü saat 17:00 de Yenikapı ‘ ya bekliyoruz.

Yenikapı mitingine ulaşım için Geyve Cumhuriyet meydanından otobüsler kaldıracaklarını belirten Başkan Fikret Özer, katılım ile ilgili irtibat sorumlularının da telefonlarını açıkladı.

İrtibat:

0.535.760.3086
0.537.490.5935
0.535.025.5594

1495 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

S.P. Başkanı Özer’den Yenikapı Mitingine Davet için 1 yorum

  1. kop dedi ki:

    aslında mecliste temsil edilmeyen sözde hala kendilerini partileri varmış gibi rol yapanlara meydanlarda izin verilmemesi gerekir.devletin parasına yazık.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle