Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Temmuz 2011 | Sakarya

 

Şeker’de yönetim değişti! İşte liste!

 

Adapazarı Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya görevi devretti.

Kanunda yapılan bu değişiklik ile Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin(APEK), hem Adapazarı Şeker Fabrikası’nın yönetim kurulu başkanlığı görevini yapan Ahmet Aya, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte fabrika yönetimini bıraktı. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, yönetim kurulu üyeleri Cevdet Sağlık, Sebahattin Karasakal, Şevket Kökçü ve Ferda Özten APEK yönetim kurulunda kaldı.

 

1163 Sayılı Kooperatifler Kanunu’nda yapılan değişiklik nedeniyle, Adapazarı Şeker Fabrikası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Genel Müdür Naci Özavcı getirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, fabrikanın sahibi olan APEK Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda kaldı.

İki görev yapamaz

12.04.2011 tarih, 27903 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 29.03.2011 tarih ve 6215 sayılı kanunun 18. maddesi ile getirilen hüküm nedeniyle; 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu’nun ek 3. maddesi gereği, kooperatif yönetim kurulu
üyelerinin, kooperatifin sahibi bulundukları A.Ş., vakıf ve benzeri kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliklerinde bulunamayacakları bildirildi.

 

Yeni yönetim

Ahmet Aya ve yönetim kurulu üyeleri Cevdet Sağlık, Sebahattin Karasakal, Şevket Kökçü ve Ferda Özten’in istifalarının ardından, APEK Yönetimi tarafından fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Genel Müdür Naci Özavcı getirilirken,
Yönetim Kurulu üyeliklerine; Kamil Özmen (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Önder Öztürk, Şaban Bilgikarca, Prof.Dr. Selim Yüksel Pazarçeviren atandı.

Hayırlı olsun

APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, fabrikanın yeni yönetiminin hayırlı olmasını dilerken, “Kanun gereği böyle bir değişiklik yapmak durumunda kaldık. Türkiye’de ki tüm Şeker fabrikalarında da bu değişiklik yapıldı. Biz fabrikanın
sahibi olan APEK’in yönetim kurulunda kaldık ve fabrikayı en iyi şekilde yöneteceğine inandığımız bir ekibi yönetime atadık. Yine birlikte çalışıp, fabrikamızın en iyi şekilde çalışmasını sağlayacak ve çiftçimize en iyi hizmeti vermenin mücadelesini vereceğiz” dedi.

1348 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

S.Karasakal Yeniden APEK Yönetiminde için 1 yorum

  1. Ahmet SALTIKÇI dedi ki:

    Geyvemizden olupta dışarıda bu kadar etkin olup ve az da olsa geyveli kardeşlerimize iş imkanı sunan Yönetim Kurulu üyemize hayırlı olsun diyorum ve Geyvmiz için daha güzel işlerde bulnulması temennisi ile saygılar sunuyorum..
    Bizlerde Geyveli olarak bu değerlere sahip çıkmayı öğrenelim…
    Bir de bu haberi bizlere ulaştıran ve farkını hissettiren geyvemedya.com ekibinide teşekkür ediyor geç de olsa bu yeni sitenin hayırlı olmasını temenni ediyorum..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle