Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Ramazan Şenlikleri Coşturdu

Geyve Belediyesi, Ramazan ayının coşkusuna çocukları ortak etti. Geçtiğimiz yıllarda başlayan ve büyük ilgi gören Ramazan şenlikleri yine yoğun katılımla gerçekleşti.

Geyve’nin geleceği çocuklar, aileleri ile birlikte unutulmaz bir gece yaşadı. Belediye Parkı’nı tıklım tıklım dolduran Geyveliler sahne şovları ve yarışmalarla coştu. Doyasıya eğlenen çocuklara ücretsiz pamuk şeker ve allı güllü macun dağıtıldı.

Cumhuriyet Meydanını dolduran çocuklar ve aileleri, hazırlanan programı dikkatli izleyip eğlence ve yarışmalarda sahneye fırladı. Animatörler eşliğinde çocuklara özel yarışmalara yoğun katılım oldu.

Perde oyunu olan Hacivat&Karagöz Geyve’de canlı olarak sahnelenirken Aşuk ile Maşuk Nasreddin Hoca, Ateşbaz, Hüsmen Ağa, palyaçolar, oyun koçları gece yarısına kadar Geyveli çocukları coşturmayı başardı.

Yarışmaları organize eden ve geceyi sunan organizasyon ekibi olarak büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ederek kendileriyle Geyve’yi buluşturan Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür etti.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Yoğun katılımla Ramazan etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak parkımızın tadilatı nedeniyle Cumhuriyet Meydanında çocuklarımıza unutamayacakları bir ramazan yaşatmayı hedefledik. Ailelerimiz ve çocukları gönüllerince eğlenecekler. Hem geçmiş ramazanlar yâd edilecek hem de eğlenilecek. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Herkes gönüllerince eğlenir inşallah. Katılan herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Geyve’deki Ramazan Şenliklerinin finali ilçe gençlerinin hazırladığı Big-box gösterisi ile noktalandı.

Geyve Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinin ikincisi 25 Mayıs Cuma akşamı Cumhuriyet Meydanında yapılacak.

23 Haziran’da bir gösteri daha yapılacak.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3065 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle