Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 24 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, YAZARLAR

Projeler Yarışır mı?

Projeler yarışır mı?

Eski Bakan Ersin Taranoğlu önce projeler açıkladı. Ardından muhtarlarla toplantılar yapmaya başladı. Siyaset arenası bir anda Taranoğlu’nu konuşur oldu.

Taranoğlu kurt siyasetçi. Durup dururken yapmıyor bu hareketleri.

Aday olacak mısınız? Sorusunda ısrar edecek olsanız bile ‘Proje’ diyor. ‘Şehir’ diyor.  Vizyon vurgusu yaparak “Sakarya’nın 5 yıl daha kaybedecek vakti yok” diyor.

Ersin Taranoğlu’nun bahsettiği projeler hayal gibi görünebilir.

Oysa devlet eliyle ülkede yapılanlara bakılırsa hiçte zor gibi durmuyor.

Ersin Taranoğlu 2019 Yerel Seçimleri için aday olur mu? Orası bilinmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Eski Başbakan şimdi ki Meclis Başkanı ile görüşüyor veya görüştüğü söyleniyor.

Kim bilir belki de; Kamuoyu baskısı oluşur ve AK Parti hükümeti döneminde hiç alamadığımız kadar çok pay alırız.

Telefonda hayli uzun konuştuk Taranoğlu ile.

Benim için en can alıcı söylemi; Şehir bu vizyonsuzluk ile yönetilmeye devam ederse Marmara Bölgesi’nin kenar mahallesi oluruz.

Sakarya’da artık makyaj yapmanın ötesine geçilmeli. İcraata geçilmeli.

Ersin Taranoğlu’nun söylemlerine tepki gösterenler olacak mı? Elbette olacak. Kaç yıl bakanlık yaptı. Şehre ne verdi? Sorusu tepki gösterenlerin ilk argümanı olacak.

Aday adayı olması veya aday gösterilmesi durumunda da tepkiler olacak. AK Parti kendi içinden aday bulamıyor mu? Eskilerden medet umuyor olacak.

Sanırım Taranoğlu bu ve benzer tepkilerin geleceğini hesaplayarak proje açıklamaya toplantılar düzenlemeye başlamıştır. Kaldı ki Ersin Taranoğlu eleştiriye tahammülü olan, eleştireni düşman ilan etmeyen bir siyasetçi…

Artık şehirde yapılanlar ve yapılması gerekenler konuşulmalı, tartışılmalı. Kapalı kapılar ardında dedikodu yapmaktan evladır proje tartışmak.

Arkadan kuyu kazmak, kendi söyleyemediğini başkasına söyletme durumu sona ererse şehir için de büyük kazanç olur.

Ersin Taranoğlu yukarıdan söz almış mıdır, aday olacak mı? İşin o tarafı inanın hiç ilgimi çekmiyor.

Yapılması güç görünen ancak herkesin olması gerektiğini düşündüğü işler konuşulmaya başlandı. Bu şehirde aylarca stat arazisi satılmasın temposu tutulurken ‘işinize bakın diyenlerin’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla işe ne kadar sahip çıkıldığına tanıklık ettik.

Yapılması güç görünen ancak doğru anlatıldığında hayata geçeceğine inandığım projelerden birisi bile hayata geçer inancındayım. Şehre değer katacak bir proje hayata geçirilirse bizim için kazanç olur.

Aktif siyaseti bıraktığı düşünülen bir isim çıkıp şehirde gündemi değiştirmeyi başardı.  Birilerinin sinirlerini bozdu. ‘Vizyon’ dedi ‘Proje’ dedi ve kapalı kapılar ardında nasıl alt edileceği konuşulmaya başlandı. Taranoğlu’nun çıkışı birilerini rahatsız etmeyi başardı. Bence bu durum öyle yabana atılacak bir durum değil…

Belki de Taranoğlu’nun yaptığı bu çıkış sayesinde projeler yarışır. Bel altı vurmalar biter. Kim bilir, belki de siyasiler daha cesur davranır. Yanlışını söyleyeni düşman ilan etmeden dinler.

İyi düşünelim iyi olsun.

405 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle