Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Nisan 2012 | Dünya, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

Sakarya Üniversitesi Vakfı Kolejinin davetlisi olarak Adapazarı’na gelen Kosova Prizren’li 11 öğretmen, Alifuatpaşa ile Geyve Sarıgazi Köyünü gezdiler.

SAÜ Vakfı Koleji Müdürü Aysel Çelikörs’ün öncülüğü ve Fahri Tuna’nın rehberliğinde Alifuatpaşa’yı gezen Prizren’li öğretmenler, II. Beyazıt Köprüsü ile Org. Ali Fuat Paşa’nın mezarını ziyaret ettiler.

Daha sonra misafir öğretmenler Ahmet Kutsi Tecer’in “orda bir köy var uzakta” şiirine vesile olan Geyve Sarıgazi köyüne geçerek o meşhur şarkıyı Sarıgazi köyü girişinde, SAÜ vakfından Serpil Hoca hanımdan dinlediler.

Daha sonra Taraklı İlçesine geçen Prizren’li misafir ekip burada Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile Zembilli Ali Efendi Türbesi’ni ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Prizren Emin Duraku İÖO Müdürü, Taraklı Belediye Başkanı Özkaraman’a Kosova Haritasının işlendiği gümüş plaket takdim etti.

Foto&Haber:Fahri TUNA

2341 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Prizren’li Öğretmenlerin Geyve-Taraklı İpek Yolu Gezisi için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Bilinçli insanlara saygı duyuyorum.Tarihin öğrettiklerini, hiçbir yerde yaşanmış olayları anlayamassınız.TARİH BİZLERE DERS NİTELİĞİ KADAR ,tekrar etmemesi için uyarılarla doludur.Her vatandaşın sizler gibi duyarlı olarak dersler çıkarmalıdır.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle