Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

PETROPOL’den Tanıtım Atağı..

” PETROPOL ” dan Tanıtım Atağı…

Geyve İlçesi D-650 karayolu kenarında faaliyet gösteren PETROPOL Firması, çalışmaları ile ilgili olarak son günlerde basında çıkan haberler üzerine bilgilendirme ve tanıtım ziyaretleri yaptı.

Tamer Çınar ( Genel Müdürü ), ve Halit Özçelik (Yön. Kur. Başkanı) Belediye Başkanı Murat Kaya ile Belediye Meclisi Üyeleri ve Ak Parti Yönetim Kurulu Üyelerine bilgiler verdi. Makamında konuklarını kabul eden Başkan Murat Kaya, anlatılanları dinleyerek sorular yöneltti.

AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir ve Yön. Kur. Üyesi Muhammed Nail Bilgin, Alifuatpaşa Mahallesi Muhtarı Şenol Yüksel PETROPOL Firmasının konuğu olarak fabrikayı ziyaret etti.

Çınar ve Özçelik konuklarına fabrikayı gezdirerek yapılan çalışmaları tek tek anlattı ve yöneltilen soruları cevaplandırdı. AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Özdemir gezi sonrasında anlatılanlardan ve verilen bilgilerden duyduğu memnuniyeti ifade etti ve şeffaf davranışlarından dolayı kutladı.

PETROPOL Genel Müdürü Tamer Çınar, yöneltilen sorulara Verdiği cevaplarında şu bilgileri verdi:

* PETROPOL FİRMASI KİMDİR?

Atıl durumdaki petrol türevlerini ekonomiye % 100 geri dönüşüm mantığı ile, 0 atık mantığı ile bir çevre teknolojileri kullanan bir firma.

* PETROPOL NEDİR?

İki buçuk yıldır burada aynı üretimi yapmaktayız. Petrol ve türevlerinden, atıl durumda olan kullanılamayan petrol türevleri asfalt ve asfalt katkı maddelerine çeviriyoruz.

* GEYVE PETROPOL DE NE ÜRETİLİYOR?

2017 yılında aylık ortalama bin ton üretim yapmışız. Aylık kapasitemiz 5 bin ton. Yani %20 kapasite ile çalışıyoruz. Yan ürün olarak POLİMPOL üretiyoruz. İnşaatlarda yalıtım maddesi olarak kullanılır. Polimerik asfalt (asfalt katkı maddesi) üretiyoruz. Kompol dediğimiz katı formunu üretiyoruz. SÜRPOL üretiyoruz. Fırça ile sürülebilen izolasyon maddesidir, su bazlı ve solvent bazlı türleri vardır.

* ÇALIŞMALARDA ÇEVREYE KOKU – DUMAN YAYILIYOR MU?

İyi çalışmazsanız, gereğini yapmazsanız her yerde olduğu gibi burada da doğru şeyler yapamazsınız. Uygulamalarımız 200 derecede çalışır. Eğer gereken önlemleri almazsanız, tanklardan baca gazına kadar giden süreçte gereken önlemleri almazsanız Dünyanın neresine giderseniz gidin problem oluşur. Bizler PETROPOL olarak,zaten çevreye sıkıntılı ürünleri alıp, çevreye sıkıntılı olmayacak şekilde yüksek ekonomik değerlere sahip olarak ülkeye geri kazandırmış oluyoruz. Zaten kuruluş amacımız da bu. PETROPOL sıfır atık teknolojileri yapabilen ve buna inanarak yerine getiren bir firma. Biz Geyve İlçesine ve özellikle bu mahalleye çevre yönünden de teknoloji yönünden de bilimsel yönden de güzel bir eser kazandırdığımız kanaatindeyiz. Geçen 2,5 yıl da bunu gösterdi zaten. Bizden önce burada gayri ciddi çalışmalar yapılmış. Gayri ciddi çalışmaları nerede yaparsanız yapıl hep problem olur zaten. Biz çok büyük bir çevre sıkıntısını çözdük görünüyor.

* KAPASİTE KONUSUNDA DURUM NEDİR?

Orta ölçekli bir işletmeyiz. Normal trendimizi yakalayıp %50 nin üzerine çıkarsak boyutumuz büyüyecek. Burasının aylık 5 bin ton kapasitesi, geçen yıl fiili kullanımda bin ton. 2 bin tonlarda çalışmayı hedefliyoruz. Yeni ÇED süreciyle birlikte direk satıcıdan alacağımız kapasite 600 ton civarında. Ham maddeyi bir noktadan alıyorduk 3. el alıyorduk. Uygulama ile birinci elden ham maddeyi alacağız, farklı ham madde alacağımız yerler olacak.

*SOSYAL AKTİVİTELERDE OLACAK MISINIZ?

Yatırımı tamamladık, üretimi de yoluna koyduk mu elbette sosyal çalışmalarda da yer alacağız.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1852 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle