Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Ocak 2013 | Gündem

213099_galeri_4Patriotların Kurulumu Tamamlandı
Türkiye’nin talebi üzerine Suriye tehdidine karşı NATO kapsamında Hollanda’dan Adana’ya getirilerek konuşlandırılan 2 Patriot bataryası aktif hale getirildi.

Gemi ile İskenderun Limanı’na getirilen 2 Patriot bataryasından biri İncirlik Üssü’ne, diğeri ise Orgeneral Recai Engin Kışlası’na getirilmişti. Kışlada montajı tamamlanarak kullanıma hazır hale getiren Patriotlar basına tanıtıldı.

Burada basın mensuplarına Patriotlar hakkında bilgi veren NATO Sözcüsü Darious Kacper, “Arkamızda gördüğünüz gibi Patriot sistemi kurulmuş durumda. 5 tane fırlatıcı var. Biz burada Adana halkını olası bir füze saldırısına karşı korumak için buradayız. Kışlada 5 ateşleyici, İncirlik Üssü’nde ise 7 tane fırlatıcı var. Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta konuşlandırılan bu Patriotlar Türkiye Cumhuriyeti’nin isteği üzerine kurulmuştur” diye konuştu.

Patriotlar’ın Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta bulunan toplam 3.5 milyon kişiyi korumak amacıyla yapıldığını ve asıl amacın yine Türkiye’nin isteği üzerine savunma amaçlı olduğunu aktaran Kacper, “Saldırı amacı veya uçuşa yasak bölge oluşturulmayacaktır. Bu Patriotlar’ın buraya gelmesinin sebebi Türkiye’nin sahip olduğu mevcut hava savunma sistemine yardımcı olmak amacıyla Türkiye’nin isteği üzerine NATO tarafından gönderilmiştir. Şuan itibariyle Patriot bataryaları aktiftir. Suriye’den gelebilecek herhangi bir hava saldırısına karşı savunma yapabilir” ifadelerini kullandı.

Tanıtıma çok sayıda yerli ve yabancı gazetecinin yanı sıra Hava Kuvvetleri Komutanlığı İletişim Şube Müdürü Binbaşı Cengiz Alacak ve Hollanda Sistem Bilişim Komutanı Albay Marcel Buis de katıldı.
Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

patriotlarin_kahramanmarasa_kurulumu_tamamlandi_h2187

Kaynak:  http://www.medya73.com/

950 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle