Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Kasım 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya

Paşalar Villaları” Vali Büyük’ü Ağırladı…

paşalar villaları.10

Sakarya Valisi Mustafa Büyük Geyve-Taraklı Karayolunun Hacıyakup Köyünde inşaatı devam eden Taraklı Paşalar Konakları Termal Otel ve Devremülk Tesisleri inşaatında incelemelerde bulundu.

Fima Sahibi Ahmet Varnalıoğlu ve Firma Müteahhiti Halil Ekşioğlu konukları girişte karşıladı.

Vali Mustafa Büyük’ün ziyaretinde; Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz, Taraklı Belediye Başkanı Tacetin Özkaraman, Taraklı Garnizon Komutanı J.Yzbş.Ersoyu Davet, Emn. Amiri Cem Çiftçi, İl Gen. Mec. Üyesi Fahri Kolsuz, Sakarya Eski Baro Başkanı Ali Rıza Acartürk, Sakarya Kamu-Sen Başk. Erol Afşar, Avukat Orhan Gür, Geyve Koop Başk. Ali Demir, Geyve Koop. Mdr. Recep Kanbur da hazır bulundu.

Vali Mustafa Büyük Paşalar Konakları Termal Otel ve Devremülk Tesisi yatırımcı firma sahibi Ahmet Varnalıoğlu’n dan termal tesis ve termal suyu hakkında slayt sunum eşliğinde bilgi aldı.

Varnalıoğlu inşaatı devam eden tesislerinin devremülk üniteleri, termal otel ve günübirlik tesisiler olarak 3 farklı birimde hizmet vereceğini tesisin 100.000 m2 alanda kurulacağını ve arazinin %80 i yeşil alanlara, çocuk parklarına ve spor tesislerine ayrıldığını belirtti. Varnalıoğlu suyun sıcaklık oranının 43 derece olduğunu ifade ederek termal suyundaki değerlerinin özellikle sağlıklı bir su olmasının önemini anlattı.

Vali Mustafa Büyük’de yatırımı devam eden tesislerin Sakarya ve bölge turizmi açısından çok kıymetli olduğunu belirterek “Taraklı bu yatırımlarla hızla gelişiyor. Devlet olarak her zaman yatırımcının yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Sunum sonunda konuklar “Paşalar Konakları’ndan ayrıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

4133 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle