Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Temmuz 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

Paşalar Köyünde ‘Yangın Eğitim Uygulaması’ Yapıldı…

 

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından; ‘orman yangınlarının önlenmesi için uygulamalı köy eğitim programları’ uygulamaya koyuldu.

Program çevresinde; Taraklı İşletme Şefi Burak Alpagut, Orman Muhafaza Memuru Yücel Şeremet, Geyve Orman İşletmesi Eğitim Görevlisi Salih Demir ve Yangın Ekip Sorumlusu Tuna Aslantaş’tan oluşan ekip Paşalar Köyünde uygulamalı eğitim çalışması yaptı.

Köy camiinde Cuma hutbesinde köy imamı Cemal Ünal, ormanın yararları, orman yangınlarının önlenmesi adına yapılması gerekenler ve dini emirlerle ağaçların korunmaları konularında bilgiler verdi. Namaz çıkışında ise köy muhtarı Mehmet Türkdoğmuş, gelen görevli ekip ile birlikte bilgiler verdi ve konu ile ilgili olarak broşürler dağıttı. Vatandaşların sorduğu sorular ekip tarafından cevaplandı.

Görevli ekibin uzun süredir yörede yaptığı eğitici çalışmaların amacına ulaştığı, yörede orman yangınlarının azaldığı açıklamaları ile de desteklendi. Vatandaşların ekibin yönelttiği sorulara doğru cevaplar vermeleri de çalışmaların yararını doğruladı. Namık CİHAN-geyvemedya.com

1009 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle