Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Kasım 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Teknoloji

PAMUKOVA’NIN BAŞINA BİR BELA DAHA

Halkalı Kağıt Karton Sanayi Ticaret Sanayi A.Ş’nin Pamukova Şehvarmaz köyü yakınlarında Milli Emlak Müdürlüğüne ait 200 dönüm arazi üzerine kurmayı planladığı kağıt geri dönüşüm tesisine İl Toprak Kurulu’ndan izin çıktı.

pamukova-kagit-fabrikasi-kuruluyor-İstanbul Halkalı’da 5 dönüm arazi üzerine kurulu bulunan ve 1976 yılından buyana kağıt ve karton geri dönüşümü sağlayan fabrika, yer tahsisinin yapılmasının ardından daha büyük bir fabrikayı bu alan üzerinde kurarak kağıt işlemeye bu tesisinde devam etmeyi planlıyor. Alan daha önce kum ocağı olarak kullanıldığı için zemin dolgusu yapılacak. Alanın tüm dolgu işlemi tesisi kurmayı planlayan şirket yapacak.
Vali Yardımcısı Nurettin Yücel Başkanlığında toplanan İl Toprak Kurulu yaptığı toplantı sonrası, alanın söz konusu fabrikaya tahsis edilmesini oyladı.10 kişilik Kurul’da 3 ret oyuna karşılık 7 evet oyu ile 200 dönüm alanın söz konusu fabrikaya tahsisinin önü açılmış oldu.
TARIM ARAZİLERİ YOK EDİLECEK
Fabrika kurulmasına karşı olmadıklarını fakat seçilen alanın yanlış olduğunu anlatan kurulu üyesi Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, bu tür isteklerin gerisinin geleceğini ve sanayileşme adı altında verimli tarım arazilerinin yok edileceğini dile getirdi.
ZARARLI ATIK BIRAKMAYACAK
Fabrikanın çevreye zararlı atık bırakmayacağı konusunda kurul üyelerine bilgilendirmede bulunduğunu anlatan Şenoğlu, “Her ne kadar zarlı madde bırakmasa da sonuçta tarım arazisinin yakınlarına yapılan bir işletme olacak. Yarın bir fabrika burada fabrika var diyerek yanından yer isterse ne yapacaklar?” diye konuştu. Bizimsakarya

m_54932b27f581f67be88e2a832e22b1d1 (1)

4288 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle