Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Yaşam

PAMUKOVA’DA CİNSEL İSTİSMAR

Pamukova’da 14 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunulduğu ve zanlının olayı örtbas ettirdiği yönündeki iddialara ilişkin , Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan Pamukova Adliyesine geldi.

sakarya_barosu_cinsel_istismar_iddialarina_iliskin_savcilarla_gorustu_h1232_22774

“İSTİSMARI ÖRTBAS ETTİRMEYİZ!”

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan Pamukova’da 14 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğu iddiasına ilişkin yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Kazan açıklamasında, “Olayda adı geçen kişi veya kişilerin, istisnasız bir şekilde, derhal savcılık tarafından ifadeye çağrılmasını ve yasal sürecin işletilmeye devam etmesini tüm kamuoyu adına beklemekteyiz” dedi.

Olayın örtbas edilmesine müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Baro Başkanı Zafer Kazan’ın, basın organlarında yer alan ve büyük yankı uyandıran olay ve iddiaya ilişkin yaptığı yazılı basın açıklaması aynen şöyle:

“BİR AN ÖNCE İFADEYE ÇAĞRILMALILAR”

“06.05.2015 tarihinde Pamukova adliyesinde yaptığımız görüşmeler sonrasında C.Savcılarının görevlerini samimiyetle yaptıklarını ve olayı araştırdıklarını ifade etmiştik. Bugün aynı kanaatle böyle vahim bir olayın aydınlatılmasını tüm kamuoyu adına sabırla beklemekteyiz. Ancak olayın savcılık makamlarına intikalinden sonra 2-3 aydır bazı kişilerin/kişinin ifadesinin alınmamış olmasını, ifadeye dahi çağrılmamış olmasını oldukça sorunlu görmekteyiz! Soruşturmanın bağımsız bir şekilde işlemesi gerektiğini tekraren ifade ediyoruz. Bu manada olayda adı geçen kişi veya kişilerin, istisnasız bir şekilde, derhal savcılık tarafından ifadeye çağrılmasını ve yasal sürecin işletilmeye devam etmesini tüm kamuoyu adına beklemekteyiz.

“ÜZERİ ASLA KAPATILAMAZ”

Böylesi vahim iddiaların üzeri asla kapatılamaz, kapatmaya kalkanlar, yargıya müdahale etmeye çalışanlar öncelikle kamuoyunun vicdanında mahkûm olacaklardır. Bu duruma, daha önce söylediğimiz gibi ne C.Savcıları izin verebilir, ne de Sakarya Barosu izin verebilir.

“TAKİPÇİSİYİZ”

Kamuoyunda oluşan ve anlamlı karşılanabilecek şüpheler nedeniyle sürecin ve soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı özellikle ifade etmek isteriz. Hepimizin çocukları var. Toplumun hassasiyeti var.

“ÖRTBAS EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

Süreci yavaşlatma veya örtbas etme girişimlerine kesinle müsaade edemeyiz. Yasal süreç, bu güne kadar istikrar kazanmış soruşturma uygulamaları aynı şekilde Pamukova’daki vahim iddialar için de işleyecektir ve işlemelidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”


Baro Başkanı Zafer Kazan Pamukova da basına…

VİDEO:Mehmet YAVUZ-Pamukovahaber

2053 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle