Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ekim 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali unutulmaz görüntülerle sona erdi..

Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali unutulmaz görüntülerle sona erdi..

Pamukova da bu yıl 4’üncüsü düzenlenen, yaklaşık 35 bin kişinin ziyaret ettiği Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali unutulmaz görüntüler ile sona erdi..

Pamukova PAYDER tarafından düzenlenen, Pamukova Belediyesi ile Kaymakamlığının destek verdiği bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve 2 gün süren, 200’ün üzerinde yöresel ürün standının açıldığı, yaklaşık 35 bin kişinin ziyaret ettiği Pamukova Yöresel Ürünler ve Ayva Festivali unutulmaz görüntüler ile sona erdi.

Festivalin ikinci gününde unutulmaz gösteriler vardı..

Festivalin ikinci günü sabah saatlerinde yöresel ürünler stantlarının ziyaretçilere açılması ile başladı. Esentepe Park Sosyal tesislerinde Satranç Turnuvası sonrası dereceye girenlere ödülleri verildi. Öğle saatlerinde ise Belediye Kültür Merkezinde RC Model Araç Gösterisinde Sakarya dan ve civar illerden gelen RC Model araç tutkunları ziyaretçilere ve Pamukovalılara unutulmaz bir gösteri sundu. Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, çok sayıda ziyaretçi ve özellikle çocuklar gösteriyi büyük ilgi gösterdi.

1500 adet Türk Bayrak motifli uçurtma Mehmetçiğe destek için uçtu..

Sakaya dan, çevre il ve ilçelerden gelen binlerce ziyaretçi yöresel ürün stantlarını gezip alışveriş yaparken, öğleden sonra Pamukova-Cihadiye eski Havaalanında binlerce kişinin ve ailelerin çocukları ile katıldıkları Uçurtma Şenliğinde, 1500 adet Türk Bayrağı motifli uçurtmalar Barış Pınarı operasyonuna destek uçup gök yüzü kırmızı beyaza boyandı.

Dev Türk Bayrağı ile askerlere sevgilerini sunmak için yürüdüler

Uçurtma şenliğinin ardından Pamukova demokrasi meydanında Geylani Karaaslan ilahi grubu ve semazenler Pamukovalılara unutulmaz dakikalar yaşattı. Yöresel Ürünler Ve Ayva Festivaline katkı sunan sponsorlara ve emeği geçenlere ödüllerinin verilmesinin ardından, dev Türk bayrağı eşliğinde, Pamukova Kaymakamı Recai Karal, Belediye Başkanı Güven Övün, PAYDER Başkanı Ali Urgan, PAYDER üyeleri ve vatandaşlar meşaleler eşliğinde Pamukova Mühimmat Bölüğü önüne yürüdüler. Dev Türk bayraklı korteji Mühimmat Bölüğü önünde askerler
karşıladılar. Pamukova Kaymakamı Recai Karal burada yaptığı konuşmada, bu yıl 4’üncüsü yapılan festivalin ana temasının Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına katkı sunmak olduğunu ifade ederek, “ Askerimize moral vermek destek vermek için buradayız. Askerlerimize olan sevgimizi ifade etmek için buradayız “ dedi.

Kortej daha Mühimmat Bölüğü önünde “En büyük asker bizim asker” sloganları attı. Atılan sloganlara askerler alkışla karşılık verdikten sonra kortej Pamukova demokrasi meydanına geri döndü. Pamukova Yöresel ürünler ve Ayva Festivali bu güzel görüntüler ile sona erdi.

2 gün süren festival sadece Pamukovalılara değil civar il ve ilçelerden 35 bin civarındaki katılımcıya da unutulmaz bir hafta sonu yaşattı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1144 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle