Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Mart 2012 | Gündem, Köyler, Manşet

Pamukova Eskiyayla Köyü yolu yoğun kar yağışı nedeni ile ulaşıma kapanmıştı. Pamukova Kaymakamlığına ait iş makinası Ağaççılar Eskiyayla yolunu açma çalışmalarını sürdürürken Eskiyayala Köyüne 700 metre kala kar kalınlığının 2 metreyi aşması sonucu yol açma çalışması yarıda kaldı.
Pamukova Kaymakamlığına ait iş makinası kar kalınlığının yaklaşık 3 metreye ulaşması sonucu Eskiyayla Köyüne 700 metre kala yolu açamadı. Uzun süredir yolu kapalı olan köyde içme suyu şebekeside arızlanınca köy halkı zordurumda kaldı.
İş Makinası Kar 2 Metreyi Aşınca Yetersiz Geldi
Telefonla  Köyün son durumu hakkında bilgi veren Eskiyayla Köyü Muhtarı İsmail Camcı Pamukova Kaymakamlığına ait iş makinasının Karapınar, Ağaççılar Köyü yollarını açarak Eskiyayla Köyüne doğru ilerlerken köye 700 metre kala 3 metreyi bulan kar kalınlığı nedeni ile kar’ın geçit vermediğini yolu açama çalışmalarının durduğunu söyledi.
Köy Yolu Kapalı Birde Su Şebekesi Arızalanınca
Eskiyayla Köy muhtarı Camcı ” Pamukova Kaymakamlığımıza ait iş makinası köyümüze 700 metre kala kar kalınlığının 2 metreyi aşması nedeni ile yolu açamadı. Yolun açılması için daha güçlü bir iş makinasına ihtiyacımız var. Bu gün sabah inşallah Pamukova Kaymakamlığımız daha güçlü bir iş makinası gönderip yolumuzu açtıracak. Köyümüzde su şebekesi arızalı olduğundan su sıkıntısı da çekiliyor. Şiddetli kış şartları nedeni ile sıkıntılarımız mevcut ama Pamukova Kaymakamımız ve İl Genel Meclis üyelerimiz yoğun bir şekilde yolumuzun açılması için çaba sarfediyor ” dedi.

Foto&Haber:Sefa YAPRAK

3018 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Pamukova Eskiyayla’da 2 mt. Kar için 1 yorum

  1. yüksel güven(MUHTAR) dedi ki:

    OKUYUCU OLARAK ŞUNU MERAK EDİYORUM ŞABAN BEYİN HABERİ NEDEN YORUMA KAPALI SAYGILAR

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle