Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Haziran 2012 | Ekonomi, Köyler, Manşet, Teknoloji

Geyve ile  Pamukova arasında bölge köylerinin ulaşımına sağlayan  Çardak Köyü   köprüsüne  SAÜ mühendisleri yeniden incelemede bulundu…

Geyve Pamukova arasındaki  Çardak Köyü köprüsü daha önce incelenmiş, ancak yıkılması yönünde net bir karar alınamamış ve hafif araçlara açılmasına karar verilmişti.
Dün tekrar Sakarya Üniversitesi İnşat Mühendisi Doçent Emrah Doğan ve İnşaat Mühendisleri Yardımcı Doçentler Muharrem Aktaş, Hüseyin Kasap, Ertan Bol Pamukova Çardak köyü köprüsüne gelerek incelemede bulundular.
İnceleme sırasında Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Şen, Çardak Köyü muhtarı İbrahim Köroğlu’da köprü hakkında daha önce alınmış kararları ve yapılan güçlendirmeler hakkında bilgi verdi.
Köprüyü inceleyen dört mühendis köprünün stabilite sorunlarının olduğunu, ilk depremde sağa veya sola doğru büyük bir ihtimalle yatabileceğini ve çelik ayaklarda gözle görülür burkulmalar ve çatların olduğunu söylediler.
Konuşma esnasında çelik köprülerin ortlama 50 yıl kullanılabildiğini ve Çardak köprüsününde zaten 38 yıldır kullanıldığıda konuşmalar arasında yer aldı.
SAÜ Mühendisleri, uzun süre köprüde yaptıkları inceleme sonucunda gerekli raporlarını hazırladıktan sonra köprünün akimeti kesinleşek.

KAYNAK:www.pamukovamedya.com

2863 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Bu Köprünün Akıbeti Belli Oluyor.. için 1 yorum

  1. cevat güngör dedi ki:

    ne olacaksa bir an önce olmalı yöre halkı gerçekten çok kötü mağdur.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle