Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mart 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Teknoloji, Yaşam

Geyve ile Pamukova’yı bağlayan Çardak Köyü köprüsü ulaşıma kapatıldı.

Geyve’yi Pamukova’ya bağlayan Çardak Köyü köprüsü bugün araç ve yaya geçişlerine kapatıldı. Köprüde meydana gelen ayrılmalar yüzünden kapatılan köprüden geçişler yasaklandı.

Köprünün Çardak Köyü ve Geyve tarafından geliş tarafına beton bariyerler ve iş makinesi ile toprak dolduruldu.

Geyve’den Pamukova’ya gelen köylülerin Pamukova’ya gelebilmesi için Alifuatpaşa Köprüsünden dolaşarak Pamukova’ya gelmeleri gerekiyor. Bu dolaşmanın ise 8 km kadar uzaklık demek olduğunu söyleyen köylüler Çardak Köprüsünün ulaşıma kapatılmasının Pamukova ekonomisine olumsuz etki yapacağını söylüyorlar.

Geyve’nin Kozan, Çengel, Safıbey, Bayat, Bozören, Umurbey, Ciciler gibi köyleri Pamukova’ya daha yakın olduğundan alış-veriş ve ticari ilişkilerini Pamukova ile yapıyorlardı. Sakarya nehrinin Pamukova bölgesinde kalan birçok arazisinde ise Kozan ve Çengel köylerinin tarları bulunmakta Çardak köyü köprüsünün ulaşıma kapatılmasından sonra tarlalarına gelemeyen köylülerin tarım ve ziraat işlerinin de olumsuz etkileneceği söyleniyor.

Sakarya üzerinde yıllar önce birçok yardımseverin yardım ve destekleri ile yapılan Çardak köprüsü üzerinde açılan ayrılmalar yüzünden ulaşıma kapatıldı. Köprünün kapatılmasından sonra haberi olmadan gelen araçlar geri dönmek zorunda kalıyorlar. Ancak motorbisikletle geçebilenler yasak dinlemeden geçiyorlar. Yayalar da yasağa aldırmadan geçiyorlar.

Köprünün kapanması bazı siyasileri de harekete geçirdi. Sorunun çözümü için siyasi hareketlilik başladı. Yetkilerin köprüyü yerinde incelemesi için çalışmalar başlatıldı.

KAYNAK:Pamukovahaber.com

2640 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle