Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mart 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

Pamukova İlçesi Eski Belediye Başkanı AK Partili Feridun Turan’ın mal varlılığına, ‘belediyeyi zararı uğrattığı’ gerekçesiyle Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce tedbir konuldu.
Belediye kasasından 650 bin TL harcama yaptı
Pamukova Eski Belediye Başkanı Feridun Turan, iddiaya göre 2008 yılında Kubilay Barlas’ı, daha sonra sahte olduğu ortaya çıkan mühendislik diploması ile işe alarak ‘mühendis’ statüsünde çalıştırdı. Barlas’ın ‘Az enerji ile çok daha yüksek enerji üreteceğini’ söylediği projesine destek veren Başkan Feridun Turan, belediye kasasından 650 bin TL harcama yaptı. Bu kişinin diplomasının sahte, projesinin de hayali olduğu ortaya çıkınca başkan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

“Nitelikli dolandırıcılık”
Halen Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren davada Feridun Turan, sahte diplomalı Kubilas Barlas’ı işe alarak kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle, ‘Nitelikli dolandırıcılık suçuna katılmak ve görevi kötüye kullanmak’ suçlarından yargılanıyor.
Belediye’den tazminat davası

Bu dava sürerken Başkanlığını Bağımsız Cevat Keser’in yürüttüğü Pamukova Belediyesi, Eski Başkanı Feridun Turan aleyhine ‘belediyeyi zarara uğrattığı’ gerekçesi ile Pamukova Asliye Hukuk Mahkemesi’nde ayrıca 400 bin liralık tazminat davası açtı. Açılan tazminat davasında rakamın yüksek olaması nedeni ile mahkeme Feridun Turan’ın mal varlıklarına tedbir kararı çıkarttı.
Pamukova Belediyesi’nce açılan dava sonuçlanıncaya kadar Turan’ın tüm mal varlıklarındaki tedbir kararı devam edecek.

KAYNAK:sakaryarehberim.com

2104 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle