Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ekim 2013 | Alt Haberler, Siyaset

PAMUKOVADA SEÇİM MEYDANI KIZIŞACAK GİBİ..

pamukovada ak partiden özgür güven başkan adayı3Adalet ve Kalkınma Partisi Pamukova İlçe Teşkilatına ilk Başkan aday adaylığı başvursunu Pamukova’nın güçlü isimi ve düsürt kişiliği ile öne çıkan Eczacı Güven Övün yaptı.

2014 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi aday adaylık başvurları başladı.Ak Parti Pamukova İlçe teşkilatında bugün resmi olarak ilk aday adaylığı başvrusu yapıldı.

Ak Parti Pamukova İlçe teşkilatına ilk resmi başvuruyu Pamukova’nın tanınmış ve sevilen esnaflarından Eczacı Güven Övün yaptı.

Genç, dinamik, çalışkan ve dürüst kimliği ile Pamukova’da herkesimin yakından tanıdığı Eczacı Güven Övün saat 11.00’da aday adaylığı başvurusunu sevenleri ve destekçileri ile AK Parti Pamukova İlçe Teşkilatı’na gelerek yaptı.

Kulaktan kulağa dolaşan diğer aday adayları arasında en güçlü isim olarak anılan Pamukova’nın sevilen esnafı denç, dinamik, çalışkan ve dürüst kimliği herkesin yakından tanıdığı Eczacı Güven Övün ön plana çıkıyor.

Ak Parti Aday Adayı Eczacı Güven Övün Kimdir ?

1975 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokulu Pamukova Merkez İlkokulu’nda ortaokul ve liseyi Pamukova Lisesi’nde okudu.

1992 yılında üniversite sınavına girerek sadece eczacılık fakültesi tercihi yaptı ve Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazandı.

Bir yıl burada öğrenim gördükten sonra Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne yatay geçiş yaptı ve 1996 yılında yüksek öğrenimini bitirip aynı yıl Pamukova’da meslek hayatına atılarak eczanesini açtı.

Vatani görevini ise Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı’nda Asteğmen olarak yaptı. Halen Pamukova ‘da eczacılık mesleğini icra etmektedir.

20.Bölge Sakarya Eczacı Odası’na bağlı olarak denetçi eczacı ve bölge temsilciliği görevlerini yürütmektedir.

Eczacı Güven Övün evli ve bir çocuk babasıdır.

Ak Parti Pamukova İlçe Teşkilatında resmi başvurusunu yapan güçlü aday adayı Eczacı Güven Övün parti çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı ve basın açıklaması yaptı.

İşte Pamukova’nın genç, dinamik, çalışkan ismi Eczacı Güven Övün’ün yaptığı basın açıklaması

Değerli Basın Mensupları,

Epey zamandır siyasete girmem konusunda halkımızın teveccühü, desteği ve tavsiyesi  bugün itibarı ile ilk meyvesini vermiştir. Güzel ülkemin en güzide partisi olan Ak Parti’ de zorlu siyaset yaşamıma başlıyor ve belediye başkanlığı için aday adaylığımı açıklıyorum.

Rezzak olan Allah rızkını bana Pamukova’nın aziz insanları aracılığı ile dağıttı.17 yıllık iş hayatımda kimseyi kırmamaya, konuşurken kelimelerimi özenle seçmeye azami gayret gösterdim. Gerginleşen siyaset yaşamında saygı, sevgi ve hoşgörü ortamını tesis etmek için farklı bir siyaset anlayışı ile başlıyorum.

Sedat Eryiğit’ten Cevat Keser’e, Bedri Aytaç’tan, Ferudun Turan’a, Ramiz Türkmen’den Süleyman Uysal’a bu memleket için uykusuz kalmış her beden, ağarmış her saç teli, şakağına ağrılar girmiş her baş kutsaldır ve saygı duyulması gereken bir unsurdur.

Biz biliriz ki bu yol Hakk’a hizmetin kutlu yoludur. Ebu Leheb’in karısının dikenler saçtığı, Selahattin Eyyubi’nin Kudüs’ü fethederken izlediği yoldur. Biz biliriz ki bu yol Osman Gazi’nin atını mahmuzladığı, Fatih’in gemileri karadan yürüttüğü yoldur. Biz biliriz ki bu yol Gazi Mustafa Kemal ‘in  ‘Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri !’  dediğinde yılmaz, yorulmaz Türk ordusunun yalınayak, yalınkılıç ilerlediği yoldur. Ve biz biliriz ki bu yol merhum Adnan Menderes’in idam sehpasına götürüldüğü, büyük usta Recep Tayyip Erdoğan’ın günde bir kaç saat uykuyla, kefeniyle önümüzde yürüdüğü yoldur. O kefeniyle önümüzde yürürken bizim bayramlıklarla dolaşmamız düşünülemezdi elbette.

Bu açıklama ile bazı gönüllere inşirah dolarken, bazı gönüller kasvete kapılacaktır. Herkes müsterih olsun eğer Allah bu unvanı bana nasip ederse Pamukovamız, belediyemiz çok büyüyecek var olanlar kalacak, yeni personele ihtiyaç duyulacaktır.

Pamukova için hizmet etmiş herkes saygıyla, minnetle yâd edilecektir. Kimsenin ekmek kaygısına düşmesine gerek yoktur. Çünkü bizim yolumuzu ‘bir topluluğa, bir şahsa duyduğunuz kin sizi adaletle hükmetmekten alıkoymasın’ düsturu aydınlatmaktadır. Son olarak bazı makamlar talep edilirken gerçekleşmeme ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak bu benim gözümde geçici bir heves değildir. Bu çatı altında belediye başkanlığı da kutsaldır, teşkilat binasında telefonlara bakmak veya çay ocağını yakmakta.

Hiç kimsenin hizmeti karşılıksız değildir. Zerre kadar iyilik yapan karşılığını görecek zerre kadar şer işleyen de karşılığını görecektir. Görev verildiği takdirde, bundan sonra Pamukova siyasetine Eczacı Güven Övün mührü vurulacaktır.

Hepinize çok teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.

Eczacı Güven Övün

3898 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle