Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Kasım 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Özveri, emek ve sabır…

Özveri, emek ve sabır…

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

“Bir Ulusun Çağdaş Ülkeler Düzeyine Erişebilmesi; Eğitim ve Öğretimin Kaliteli ve Bilimsel Yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Toplum ve medeniyetlerin temel unsuru olan insan yetiştirmede en önemli vazifeyi ifa edenler hiç şüphesiz ki öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır. Eğitimi sağlıklı olan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Öğretmenlerimizin geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmek, yarınlara hazırlamak ve dünyayla rekabet edebilir hale getirmek gibi çok önemli ve kutsal görevi bulunmaktadır. Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Donanımlı nesillerin ilk mimarı, ilk şekli vereni değerli öğretmenlerimiz saygı ve sevginin en büyüğünü hak etmektedirler.

Anadolu’nun her köşesinde görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışan, özveri, sabır, emekle çocuklarımızın geleceklerini şekillendiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu vesileyle Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı veren, birlik içerisinde vatanı için iyi işler yapan nesiller yetiştiren ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de rahmet diliyorum.

1447 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle