Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Nisan 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Teknoloji

Özkan: ‘Köprümüzün Neresi Çürük Açıklasanıza’…

Geyve İlçesi Örencik Köyünü D – 650 Karayoluna bağlayan köprünün, yağışlar nedeni ile Sakarya Nehrinin seviyesinin artması sonucunda teklikeli olduğu konusundaki haberler üzerine, ‘Örencik Köyü Köprü Yaptırma Derneği Başkanı Hüseyin Özkan’ bir açıklama yaptı.

Özkan açıklamasında şunları söyledi: ‘ Uzun yıllar salla geçtiğimiz Sakarya Nehri üzerine bir türlü yapılmayan köprüye, benim muhtarlığım dönemimdevatandaş desteği ile, projesini köy hizmetlerinden alarak başladık. 19 Mayıs 1985 tarihinde temel atıldı, 29 Aralık 1985 tarihinde hizmete açıldı. Açılışı Başabakan Turgut Özal adına Bayındırlık Bakanı Sefa Giray yaptı. Bakan açılışa gelmeden önce , Karayollarının 5 kişilik mühendis gurubundan rapor istemiş. Gelen raporu, köprü açılışına geldiğinde kontrol etti ve çok mutlu oldu. Açılıştaki konuşmasında; çok mutlu olduğunu, millete hizmet için çakılan bir çivi bile olsa takdire şayan olduğunu hem Başbakan adına hem de kendi adına belirtti. Son zamanlarda TRT ve diğer kanallarda ve yerel basında yapılan yayınlarda köprü karalanmağa başladı. Bu nedenle böyle bir açıklama yapmak gereği duydum. Köprü tamamen projesine sadık kalınarak, kompozit köprü yapımında çok deneyimli Yusuf Ercan Yıldırım ve ekibi tarafından inşa edilmiştir. Yani teknik yönden hiçbir eksiklik yoktur. Köprü ayakları 38 lik pütrel demir ile yapılmış ve taban içine 9 m çakılmıştır. Ayakların altının oyulması söz konusu olamaz. Köprünün sallanmasına gelince; ilgilisi bilirki, kompozit köprü çelik konsorsiyon  olduğu için belli oranda sallanması gerekir, aksi ise tehlikelidir. Köprümüzde hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Rapor yazan oda mühendisleri neye dayanarak rapor yazmış, dayanağı nedir belli değil. Karasu İlçesinden Mekece Köyüne kadar 6 adet aynı köprüden vardır. Mühendisler neden bunlara bakmaz da sadece bizim köprümüzün üstüne gelinir. Tamamen art niyetli bir davranıştır ve sebebi bizce malumdur, gereğinde onu da açıklarım. Sakarya Valiliğini göreve çağırıyor, ideolojik olmayan ve kompozit köprü konusunda deneyimli mühendislere rapor yaptırılıp, kamu oyuna ve çok bilmeyenlere gönderilmesini bekliyorum.’

 Hüseyin Özkan

Örencik Köyü Köprü yaptırma Der. Başk.

BİR ÖNCEKİ KÖPRÜ YIKILACAK HABERİNİN LİNKİ

https://geyvemedya.com/kayikbasi-koprusu-her-an-yikilabilir/

2208 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Özkan’dan Köprü Yıkılacak Açıklamalarına Sert Cevap Geldi.. için 3 Yorum

  1. geyvelii dedi ki:

    köprüden tırlar geçerken bir çık üzerine anlarsın sayın özkan. çaycuma faciasından bu köprülerin hiç bir farkı yok diplerinde hes ler var ve dahası köprünün yıkılmak üzere olduğunu valilik onaylayıp kapatma kararını aldı, en kısa sürede yeni köprü inşaatı başlayacak…

  2. Muammer dedi ki:

    Hesin ton larca türbünleri geçti yıkılmadı 60 tonlamıyıkılaçak köprü yıkılaçak diyenler önçe köprüyüyapan mühendis YUSUF ERÇAN YILDIRIM halensag bir kerede onasorsunlar bakalım o nediyecek herkes bilirbilmez konuşuyor yoktanyere milleti korkutuyorlar köprüdengeçmey Yenisiniyapmaya gücüolanvarsa yenisini yapsın bizimgibi eskisini biz yıkarız. YETERKİ İÇRAAT GÖRELİM…….

  3. FACİA OLURSA HESABIBI KİM VERECEK dedi ki:

    Hasarlı köprü üzerinden öğrenci minübüsü geçerken o köprü yıkılırsa hesabını kim verecek.Mühemdisler inceleme sonucu köprü hasarlı raporu verilmiş.Köprü yaklaşık 30 yaşında.Malzemenin yorulması diye bir şey vardır.İnsanda olduğu gibi malzeme ömrüde vardır.Dolayısı ile bu hasarlı köprüden ağır taşıtların geçmesi derhal yasaklanmalı ve yeni köprü yapılarak bu hasarlı köprü yıkılmalıdır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle