Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Haziran 2011 | Gündem, Sakarya, Teknoloji


İL ÖZEL İDARESİNDEN ÜCRETSİZ BİNA PROJESİ

Sakarya İl Özel İdaresi, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile ortak çalışma yaparak, vatandaşlara ücretsiz dağıtmak
üzere belediye mücavir alan sınırları dışındaki bina ve yapıların yapımı için gerekli olacak bina projeleri hazırladı.

7 ayrı tip olarak hazırlanan projelerin vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı ifade edildi. Projeler ihtiyaç sahiplerine tasdik edilmiş hali ile ücretsiz dağıtılacak İl Özel İdaresi, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile ortak çalışma yaparak belediye mücavir alan sınırları dışındaki bina ve yapıların yapımı için gerekli olacak bina mimari projelerini ve binanın yapımı için gerekli betonarme, mekanik, elektrik projelerinden oluşan yedi ayrı tip proje olarak hazırlattı. Projeler ihtiyaç sahiplerine tasdik edilmiş hali ile ücretsiz dağıtılacak. Mücavir Alanlar
Dışında Kalan Yerlerde Yapılacak Konutlar için 65 metrekare tek katlı betonarme, 90 metrekare tek katlı betonarme, 120 metrekare tek katlı betonarme, 140 metrekare tek katlı betonarme, 160 metrekare tek katlı betonarme, 198 metrekare iki katlı betonarme ve 198 metrekare dubleks betonarme konut olmak üzere yedi ayrı tip proje geliştirildi.

Sakarya Üniversitesi ile yapılan ortak çalışma sonucunda Proje çalışmalarında Prof. Dr. Lütfü Saltabaş ve Doç.Dr. İbrahim Yüksel yönetici olarak görev aldı. Projelerin her iki akademisyen başkanlığında Yrd. Doç.Dr. Zeki Özyurt (Mimari), Yrd. Doç. Dr. Hakkı Demir, Öğretim Görevlisi Muhammet Özyurt (Betonarme), Fatih Uğur (Mekanik) ve Fuat Yılmaz (Elektrik) projelerinin çizimi yaptırıldı.

Söz konusu projeler, 2007 yılında yayınlanan “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik”, Şubat 2000 yılı onaylı TS 500, Kasım 1997 onaylı TS 498 standartları ile yürürlükte bulunan diğer ilgili yönetmelik esaslarındaki kriterler göz önüne alınarak hazırlanmış olup betonarme konut tipleri Sakarya sınırları dahilinde en sık karşılaşılan üç farklı zemin durumu için projelendirildi. Broşürün İl Özel İdaresi hizmet ve sorumluluk sahası içinde kalan köy muhtarlıklarına ve köy ihtiyar heyeti üyelerine ve vatandaşlara dağıtılacağı belirtildi.

3156 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle