Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Haziran 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Osmaneli’yi Dolu Vurdu..

OSMANELI KÖYLERINDE DOLU BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI.

Meteorolojinin günlerdir uyardığı aşırı yağış ve dolu yağışı Osmaneli ilçesinde ekili alanlara zarar verdi. Osmaneli’ne bağlı Beşevler, Gaziler, Boyunkaya, Çerkeşli, Benli, Bereket, Avdan, Sarıyazı, Yeşilcimen, Düzmeşe, Çiftlik, Ağlan, Adliye köylerimizde ve Göksu vadisinin bir kısmında dolu büyük zarar verdi.Osmaneli’nin en büyük Köylerinde bütün meyvelar büyük hasar gördü,sebzeler doluyla yok oldu.

Osmaneli Belediye başkanı Münür Şahin, Osmaneli Kaymakamı, ilçe tarım müdürü, il Afad ekipleri tüm köylerde çiftçilerimizle incelemelerde bulundu.Belediye Başkanı Münür Şahin yaptığı açıklamada devletin köylümüzün yanında olduğunu ve gercek zararların mutlaka ödeneceğini söyledi.Allahtan can kaybı olmadı tek tesellimiz bu dedi.Milletvekilimiz Halil Eldemir ve yeni Seçilen Milletvekilimiz Selim Yağcı ve il başkanımız Fikret Karabıyık ın bakanlık nezdinde bütün girişimleri başlattıklarını ve zararların giderileceğini belirterek,gecmiş olsun dedi.

Köylüler bugüne kadar bu kadar alanda ve bu kadar köyü kapsayan bir hasarın ilk kez olduğunu,tüm meyva ve sebzelerinin yok olduğunu, ağaçların bile fırtınada kırıldığını, bazı evlerin çatılarının uçtuğunu belirterek,devletimize güveniyoruz,Hükümetimiz tüm hasarlarımızı karşılar. Allah tan can kaybımız yok buna şükrediyoruz dediler.

Son yüz yılın Osmaneli ilçemizde en büyük tarımsal hasara sebep olduğu Afad nedeniyle devletimizin,belediyemizin tüm birimleri afet sahasında köylümüzün yanında çalışmaları sürdürüyor.

Geyvemedya/haber Merkezi

4879 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle