Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Ortak Sınav Değerlendirmesi

Ortak Sınav Değerlendirmesi

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan “Ortak Sınav Değerlendirme Toplantıları” yapıyor.

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan “Ortak Sınav Değerlendirme Toplantıları” kapsamında Gazipaşa Ortaokulu, Mehmet Ayşe Akgül Ortaokulu, Alifuatpaşa Ortaokulu, Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret etti.

AMAÇ BAŞARI FARKINI ORTADAN KALDIRMAK

Geyve Milli Eğitim Müdürü Doğan konuyla ilgili şunları söyledi: Branş bazında il ve ilçe genelindeki kazanımların değerlendirildiği toplantılarda öncelikli amacın okullar arası kıyaslama yapmadan rekabeti arttırmaktan ziyade, tam tersi okullar arasındaki başarı değişkenliğini ortadan kaldırmaktır.

KURSLARA DİKKAT

Akademik başarı oranlarında artışın sağlanabilmesi için ise destekleme ve yetiştirme kurslarında özellikle öğrencilerin kavrayamadığı kazanımların, kazandırılması ve bu kazanımlarla dersler arasındaki bağlantıyı oluşturarak öğrencinin öğrendiklerini ders dışı ortamlara da aktarabilmesini sağlamak gerekir. Bilgiyi beceriye dönüştürmek hedeflenmektedir.

2023 VİZYONU

Milli Eğitim müdürü Doğan, 2023 Eğitim Vizyonunun tüm eğitim camiası için yol haritası niteliğinde olduğu belirtti. Bakanlığımızın özellikle son yıllarda öğrenciler üzerinden sınav baskısını ortadan kaldırarak tüm okullarda eşit başarı seviyesine ulaştırma hedefine yönelik çalışmalar yapıldığını, bu anlamda da 2023 Vizyon önemine vurgu yaptı.

Başarıyı artıracak yöntemler üzerine öğretmenlerle istişarede bulunan Doğan, emeklerinden dolayı tüm öğretmenlere teşekkürlerini ileterek toplantıları sonlandırdı.

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

1033 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ortak Sınav Değerlendirmesi için 1 yorum

  1. ahmet tutak dedi ki:

    Okullar arasında ciddi seviye farkı varken başarı farkını ortadan kaldırmak? çok da mümkün değil. ne yaparsanız yapın bu fark olacaktır. okullarda düzenlenen kurslar yeterli ilgi görmüyor, ilk zamanlardaki ilgi şimdilerde yok. zorlama ile kurs olmuyor, devamı gelmiyor. alternatif ama uygulanabilir çareler düşünmek gerek.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle