Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Aralık 2011 | Gündem, Manşet, Sakarya

Sakarya’da 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nde hasar gören ve onarımları yapılmayan orta hasarlı durumdaki konutlar, camiler ve kamu kurumlarına ait binaların elektrik, su ve doğalgazları kesilmeye başlandı. Bazı ev sahipleri, polis eşliğinde yapılan kesim işlemini yaptırmamak için görevlilere saldırarak direnmeye çalıştı.
Van’da yaşanan deprem ardından yeniden gündeme gelen Sakarya’daki hasarlı bin 300 konutun yıkımı için ciddi adımlar atılmaya başlandı. Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumların aldığı karar doğrultusunda, 1999’daki Marmara depreminde zarar gören orta hasarlı konutlara verilen kamu hizmetleri, bugünden itibaren son buldu. Orta hasarlı durumdaki konutlar, camiler ve kamu kurumlarına ait binaların elektrik, su, varsa doğalgazları ilgili kurumlarca kesilmeye başlandı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ve Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ) ekipleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nce tespit edilen orta hasarlı binaların su ve elektriğini kesmek için eş zamanlı çalışma başlattı.
Sabah saatlerinde, valiliğin aldığı kararı uygulamak üzere harekete geçen ekipler ilk kesim işlemini, Mithatpaşa Mahallesi Dispanser Sokak’ta Erhan Yıldırım isimli vatandaşın orta hasarlı konutunda yaptı. Tek katlı evinde 5 kişi yaşadıklarını ve hasta annesinin bulunduğunu söyleyen Yıldırım, kesim için gelen SASKİ ve SEDAŞ görevlilerine direndi. Görevliler bunun üzerine polisten yardım istedi. Olay yerine gelen polis, ev sahibini ikna etmeye çalıştı. Ev sahibinin ikna olmaması üzerine görevliler evin elektrik ve suyunu kesti. Kesime tepki göstererek ekiplere saldırmaya çalışan ev sahibine polis engel oldu. Bu sırada polis ile ev sahibi arasında kısa süreli arbede yaşandı.
SASKİ ve SEDAŞ ekipleri, daha sonra Papuççular Mahallesi’ndeki bir başka orta hasarlı konut olan apartmanın elektrik ve suyunu kesti. Ekipler, çalışmalarını polis eşliğinde sürdürüyor.

CihanHaberAjansı

1286 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle