Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet

Sıklık Bakım Çalışmaları Sürüyor…

orm.13Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Merkez Şefliği Koruma Sahası olan; Kulfalar Köyü Canavar Kayası Mevkii, Kayın AB-3 meşceresi 10 nolu bölmede sıklık bakım çalışmaları yapımının devam ettiği açıklandı.

Hizmet alımı ihalesi sonunda ihaleyi alan HUŞ Müh. Ltdşt. mühendisleri tarafından, sahada tespit – işaretleme ve kesim-çıkarılma çalışmalarının yapıldığı ve çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Sıklık bakımı çalışmaların yapıldığı sahalarda incelemelerde bulunan Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal konu ile ilgili açıklamasında şu bilgileri verdi: “Kulfalar Köyü Canavar Kayası mevkiinde, genç meşcere sahalarında sıklık bakımı ve koruyucu tahvil sahalarında çıkarılacak ağaçlar tespit edilerek işaretlenmesi ve daha sonra kesilerek temizlenmesi çalışmaları yapılıyor. İşletme Müdürlüğündeki şefliklerde, hizmet alımı ile 6 mühendis çalıştırılmaktadır. İhaleyi alan HUŞ Müh. Firmasının mühendisleri 670 hektar sahada işlem yapmaktadır.”

Namık Cihan.Geyvemedya.com

2446 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle