Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Temmuz 2011 | Geyve, Manşet

 

Ormanlarda Sıklık Bakımı Devam Ediyor…

 

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Gümüşdere Şefliği koruma sahası içinde bulunan Eski Yayla ‘Çingen çayırı’ mevkiinde, kayın sıklık bakımı çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Sahada incelemelerde bulunan Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal şu bilgileri verdi: ‘Kayın ormanlarının vazgeçilmez uygulaması olan sıklık bakım çalışmaları yapılıyor. Geriden gelen genç fertlerin daha düzgün gelişebilmesi ve güneşe ulaşabilmesi için yoğun sıklığın giderilmesi gerekir. Bu sahada yapılan uygulama da  budur.’

 

 

Orman İşçileri…

 

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü koruma alanları içindeki üretim, bakım ve dikim çalışmalarında çalışan işçiler adeta zor doğa koşulları ile de mücadele ediyorlar.

‘Bu işler erkek işi’ diye savuşturduğumuz işleri yapan, ağaç kesen, ata yükleyen ve istif yapan ardından da yemek-çamaşır gibi ‘kadın işlerini’ yapan eli öpülesi kadınlar, hadi canım sende bunu tek kişi yapamaz dediğimiz işleri hop diye yapan ve zor koşulları tiye alan genç adamlar, iki büklüm beli ile elinde motor yamaçlarda ki yatık ağaçların üzerinde seken ve
kesim yapan amcalar, okul zamanı üniversite eğitimini ni sürdüren yaz tatilinde atın yularından tutarak dağlarda ağaç taşıyan genç kızlarımız onlar ‘Tahtacı’ dediğimiz orman işçileri.

Ekmek kavgası dedikleri yaşam mücadelesi ile zor koşullarda para kazanmaya çalışan orman işçilerine saygı duymamak mümkün değil.Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

3062 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ormanlarda Sıklık Bakımı… için 1 yorum

  1. Mehmet Özkan dedi ki:

    Bu işçiler, paraya ihtiyaçları var çalışmak zorundalar. Bunu geçelim de, bir de orman muhafaza memurları var, Geyve de sağda sola görüyoruz, Orman işletmesinin önünde genelde akşama kadar oturuyorlar, çarşıda geziniyorlar, parkta çay içiyorlar, kesinlikle verimsizler, bunlar ne iş yapar, bi anlatıverin; düz yolda yürüyemiyorlar, ormanda mı koşacaklar?

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle