Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Şubat 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Orman’ın Değerlendirme Toplantısı Geyve’de Yapıldı

2018 Yılı Lif Yonga – Kâğıt Kontrplak Kuruluşları Değerlendirme Toplantısı

2017 yılının değerlendirmesi ile 2018 yılı program ve hedefleri konusunda, Bölge Müdürümüz Okan Kurşun Başkanlığında, Bölge Müdür Yardımcısı Halis Belen, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Özgür Toprak, Karasu Orman İşletme Müdürü, Geyve Orman İşletme Müdürü ve Orman İşletme Şefleri ile KASTAMONU ENTEGRE, YILDIZ ENTEGRE, YILDIZ SUNTA MDF, ÇAMSAN, STARWOOD, BİZON ve DASTAŞ Lif yonga, kontrplak ve kâğıt sektörü üst düzey temsilcilerinin katılımıyla 01.02.2018 tarihinde Geyve’ de toplantı yapıldı.

Bölge Müdürümüz Okan Kurşun Konuşmalarında; “Bölge Müdürlüğü olarak tüm çalışanlarımızın üstün gayretleri ile yaptıkları çalışmaların sonucunda 2017 yılının başarılı geçtiğini, döner sermaye gelirlerinde yatırımlar aksatılmadan 18.1 milyon TL net kâr ile son yılların en fazla kârını elde ettiklerini, üretim anlamında 301 Bin Ster Lif yonga üretimi yaparak tahsislerimizi gerçekleştirmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz. Bölge Müdürlüğü olarak bu yıl üretimde standartdizasyona biraz daha fazla ağırlık verdik daha önceki yıllarda %1 olan sınıflama ortalamasını %6’lar civarına çıkardık. Bu anlamda gerek şeflerimizi gerek orman muhafaza memurlarımızı eğitimlerde ve tatbikatlarda bilgilendiriyoruz. Bölge Müdürlüğümüzün yıllık eta artırımı 4 m3 gibi ciddi bir artırımımız var Türkiye ortalamasınında üstünde ormanlarımızın iyi olduğu yerlerde çok güzel bonitet var. Endüstriyel plantasyon çalışmalarımız devam etmekte, Ağaçlandırma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra 2016 yılında yaptığımız 1709 Ha sahada kayın gençleştirmesiyle gelecek yıllarda dönüşümlü olarak lif yonga sektörüne sıklık bakımlarımızla hammadde sağlanmış olacağız” dedi.

Toplantı sonunda Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, Lif yonga, kontrplak ve kâğıt sektörünün Ülkemiz ormancılığının gelişmesine, orman ürünleri sanayisine ve ülke ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı katılımcılara teşekkür belgesi taktim etti ve 2018 yılının başarılı, kazasız, belasız geçmesini diledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2038 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle